petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum yumurtladı ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve egegünesi tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    dişi kuşum dün ilk defa yumurtladı şuan yatıyor ama dün akşam yatmadı normalmi yumurta ne zaman çatlar bilgi verebilir misiniz

2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    İlk yumurtasına mı yattı? 2-3 geldikten sonra yatar diyorlar ama bilgim yok.Forumu takip ediyorsanız yuvalık şartlarını iyi düzeyde sağladığınızı düşünüyorum. Kuluçkaya yattıysa rahatsız edilmemeli diye biliyorum.Sağlıklı bir kuluçka geçirir umarım.

3. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    ilk yumurta ilk çiftleşme inş 2, yumurta yarın olcak gündüzleri yatıyo gece yatmıyo anlamadım :D

4. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    benimkıde 2 ci yumurtadan sonra yattı sıkıntı yok

5. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    ben gece yatmadığı için endişelendim de normal mi ilk yumurta çünkü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

yumurtaların boş olup olmadığını nasıl anlarız

#5 egegünesi, 26 Nisan 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Nisan 2015
  6. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuluçkaya yumurtladıktan hemen sonra yatmaması sıkıntı değil. Ama yattıktan sonra uzun süreli ayrılırsa yumurta soğur ve kuluçka boşa, yumurta da çöpe gider. Bu ayrılık süresini max 2 saat civarı diyorlar. Kuluçka zamanı yemek içmek dışkılamak için dışarı çıkması normal.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:17 --

Çok dikizleme rahatsız olup yatmıyor da olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:23 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Karanlıkta yumurtaya fener yardımıyla bakıldığında kılcal damar gibi çizgiler varsa dolu ama bunu biraz zaman geçince yapmalı diye biliyorum. Bir de yumurtaya bakacam diye dişiyi kızdırmak var iyice araştırmadan kalkışma, riski büyük hareketler bunlar. :)

7. okan67

okan67 Member

Beğenileri:
    0
    ustalar daha iyi bilir bende forumda okuya okuya bazı seyleri biliyorum

kus en az o yumurtanın uzerın 4 ila 6 gun arasında yattıktan sonra yumurtaya bır fener yardımı ıle bakabılırsın eger damarlanma cizhi şeklinde olusumlar varsa doludur yok ise boştur suan anlayamazsın beklemen gerekiyor

8. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Bazi kuslar ilk yumurtadan itibaren yatar bazilari ikinciden sonra bu herhangi bi sikinti teskil etmez yumurtalarin doluluguna gelirsek bunu 4-5 gun sonra anlarsiniz android telefonlarin flaş isigiyla bakabilirsin damarlanmalar olacaktir ama tavsiyem rahatsiz etmeyin

9. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    İlk yumurta nezaman çatlar

10. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Ikinci yunurtadan itibaren sayarsan gunu daha saglikli olur 18-21 gun arasi degisir

Sayfayı Paylaş