Karadeniz Pet

kuşum yumurtladı ne yapmalıyım

egegünesi

Yeni Üye
dişi kuşum dün ilk defa yumurtladı şuan yatıyor ama dün akşam yatmadı normalmi yumurta ne zaman çatlar bilgi verebilir misiniz

İlk yumurtasına mı yattı? 2-3 geldikten sonra yatar diyorlar ama bilgim yok.Forumu takip ediyorsanız yuvalık şartlarını iyi düzeyde sağladığınızı düşünüyorum. Kuluçkaya yattıysa rahatsız edilmemeli diye biliyorum.Sağlıklı bir kuluçka geçirir umarım.

İlk yumurtasına mı yattı? 2-3 geldikten sonra yatar diyorlar ama bilgim yok.Forumu takip ediyorsanız yuvalık şartlarını iyi düzeyde sağladığınızı düşünüyorum. Kuluçkaya yattıysa rahatsız edilmemeli diye biliyorum.Sağlıklı bir kuluçka geçirir umarım.

ilk yumurta ilk çiftleşme inş 2, yumurta yarın olcak gündüzleri yatıyo gece yatmıyo anlamadım :D

benimkıde 2 ci yumurtadan sonra yattı sıkıntı yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuluçkaya yumurtladıktan hemen sonra yatmaması sıkıntı değil. Ama yattıktan sonra uzun süreli ayrılırsa yumurta soğur ve kuluçka boşa, yumurta da çöpe gider. Bu ayrılık süresini max 2 saat civarı diyorlar. Kuluçka zamanı yemek içmek dışkılamak için dışarı çıkması normal.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:17 --

Çok dikizleme rahatsız olup yatmıyor da olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:23 -->-> Daha önceki mesaj 11:19 --

Karanlıkta yumurtaya fener yardımıyla bakıldığında kılcal damar gibi çizgiler varsa dolu ama bunu biraz zaman geçince yapmalı diye biliyorum. Bir de yumurtaya bakacam diye dişiyi kızdırmak var iyice araştırmadan kalkışma, riski büyük hareketler bunlar. :)

ben gece yatmadığı için endişelendim de normal mi ilk yumurta çünkü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

yumurtaların boş olup olmadığını nasıl anlarız

ustalar daha iyi bilir bende forumda okuya okuya bazı seyleri biliyorum

kus en az o yumurtanın uzerın 4 ila 6 gun arasında yattıktan sonra yumurtaya bır fener yardımı ıle bakabılırsın eger damarlanma cizhi şeklinde olusumlar varsa doludur yok ise boştur suan anlayamazsın beklemen gerekiyor

Bazi kuslar ilk yumurtadan itibaren yatar bazilari ikinciden sonra bu herhangi bi sikinti teskil etmez yumurtalarin doluluguna gelirsek bunu 4-5 gun sonra anlarsiniz android telefonlarin flaş isigiyla bakabilirsin damarlanmalar olacaktir ama tavsiyem rahatsiz etmeyin

Bazi kuslar ilk yumurtadan itibaren yatar bazilari ikinciden sonra bu herhangi bi sikinti teskil etmez yumurtalarin doluluguna gelirsek bunu 4-5 gun sonra anlarsiniz android telefonlarin flaş isigiyla bakabilirsin damarlanmalar olacaktir ama tavsiyem rahatsiz etmeyin

İlk yumurta nezaman çatlar

Ikinci yunurtadan itibaren sayarsan gunu daha saglikli olur 18-21 gun arasi degisir

Geri