petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum yumurtladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burçin tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Burçin

Burçin Guest

Kızımın bugün yumurtlayacağını anlamıştım.Yanılmamışım,yuvalığa baktığımda 1 tane yumurta vardı.Bu benim ilk eş bakımım ve ilk yumurtam haliyle telaş içindeyim.Belki şuan ikinci yumurta daha vardır bilmiyorum.Korkutmak istemiyorum çünkü.
    Sık sık girip çıkıyor bu normal bir davranış mı ?
    Erkekte durmadan yuvalığa girme isteği var,bazen dişi onu kovuyor neden yapıyor bunu ?
    Dişi bugün neredeyse fazla yemek yemedi.Erkek kuş dişiyi besliyor sadece.
    Şuan dişi için ne yapmam gerekiyor ?
    Kafes temizliği ne kadar sıklıkla yapmalıyım ? yem ve su değiştirirken nelere dikkat etmeliyim ? :confused:
    Şimdilik sorularım bu kadar.Korkmasın diye resim çekmedim.Ben bunları yazarken erkekle tartışıyor,dediğim gibi erkek yuvalığa girmeye çalışıyor dişi istemiyor.

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Hayırlı olsun öncelikle. Dişi 2 günde 1 yumurtlar bundan sonra ikinci yumurtadan sonra genelde yatmaya başlar. Erkek ise çiftleşmek istediği için Yuvalıktan çıkarmak ister dişiyi. Mama verin haftada 2-3 kere haftada 1 de vitamin.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Burçin

Burçin Guest

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Şuan erkek kendi halinde,dişi kuş yuvalıkta.Umarım 2-3 yavrucukları olur :)
    İnşallah Allah herkese nasip eder.:)

4. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    siz hiçbir şeye karışmayın kuş herşeyi kendi halleder

Sayfayı Paylaş