Kuşum yumurtladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burçin tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Burçin

Burçin Guest

Kızımın bugün yumurtlayacağını anlamıştım.Yanılmamışım,yuvalığa baktığımda 1 tane yumurta vardı.Bu benim ilk eş bakımım ve ilk yumurtam haliyle telaş içindeyim.Belki şuan ikinci yumurta daha vardır bilmiyorum.Korkutmak istemiyorum çünkü.
    Sık sık girip çıkıyor bu normal bir davranış mı ?
    Erkekte durmadan yuvalığa girme isteği var,bazen dişi onu kovuyor neden yapıyor bunu ?
    Dişi bugün neredeyse fazla yemek yemedi.Erkek kuş dişiyi besliyor sadece.
    Şuan dişi için ne yapmam gerekiyor ?
    Kafes temizliği ne kadar sıklıkla yapmalıyım ? yem ve su değiştirirken nelere dikkat etmeliyim ? :confused:
    Şimdilik sorularım bu kadar.Korkmasın diye resim çekmedim.Ben bunları yazarken erkekle tartışıyor,dediğim gibi erkek yuvalığa girmeye çalışıyor dişi istemiyor.

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Profesyonel

Beğenileri:
    2
    Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun öncelikle. Dişi 2 günde 1 yumurtlar bundan sonra ikinci yumurtadan sonra genelde yatmaya başlar. Erkek ise çiftleşmek istediği için Yuvalıktan çıkarmak ister dişiyi. Mama verin haftada 2-3 kere haftada 1 de vitamin.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Burçin

Burçin Guest

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Şuan erkek kendi halinde,dişi kuş yuvalıkta.Umarım 2-3 yavrucukları olur :)
    İnşallah Allah herkese nasip eder.:)

4. Ahmet TOPRAK

Ahmet TOPRAK Profesyonel

Beğenileri:
    2
    Yer:
    ankara
    siz hiçbir şeye karışmayın kuş herşeyi kendi halleder

Sayfayı Paylaş