Karadeniz Pet

Kuşum yumurtladı!!!

Rahim Guguş

Meraklı Üye
abilerim kardeşlerim yaklaşık 2 3 gündür yuvalıga bakmıyordumç öylesine bakayım dedim birden tam ortada yumurta oldugunu fark ettim çok mutlu oldum. ama diğer odada oldukları için çiftleşme felan görmedim yumurta olduguna göre çiftleşmişlerdi. kuşlar yaklaşık 6 7 aydır bendeler boş mu dolumu ne zaman bakayım ve neler yapayım bundan sonra. daha yumurta gelır mı bu arada ilk kuluçkası

Bence hiç bulasma yemini suyunu mineralini eksik etme ama rahatsiz olmasınlar. Ilk kulucka diye acemilik cekebilir 4 civarı yumurta verir. Bakmani tavsiye etmem ama illa bakayim dersen 6. Gunden sonra yumurtaya isik tutarsan doluysa damarli ya da kirmizimsi oldugunu görürsün. Hayirlis olsun

Yemini suyunu ver haftada bir mama ver gerisine karışma onlar işini bilir yumurta kontrolünüde 1 hafta sonra yapabilirsin hayırlı olsun

teşekkür ederim acaba yumurta kontrolunu yapmasam sorun olur mu rahatsız etmek istemem de. ve yumurta maması yapsam iyi gelir mi

Haftada bir mama yapın verin yumurta kontrolü şart değil isterseniz sonuna kadar beklersiniz sadece boş ise dişi boşuna yatıp yorulmasın amacımız

İkimizinde kuşu bugün yumurtladı :D maşallah

Yumurta kontrolü yapmayın.Ben acemilik zamanımda yapardım.Bir çiftimi heder ettim.
Yani içinde varsa vardır.Altı üstü 18 gün :D

Geri