Karadeniz Pet

Kuşum Zayıf :(

• Konbuyu başlatan cikoMaya
  • Başlangıç tarihi
C

cikoMaya

Guest
Merhaba iyi günler öncelikle Kuşum zayıf 11-12 aylık Ciko Neşesi her şeyi yiyor ballı kraker,yem,suluğuna vitamin katıyorum,gaga taşı,kalamar kemiği, ama zayıf diğer kuşların arasında sömük kalıyor çifleştirmek istiyorum ama cok zayıf. sorunu yok hergün ses cıkartıyor oynuyor. ama sorun ise zayıf neden ? ne vermemi önerirsiniz :(

Belki ırkından dolayı zayıftır, bir fotografını eklersen iyi olur.

Kamera Yok. ırkını'da bilmiyorum yakınımdaki kuşcudan aldım yavruyken

pakistan olabilir, cok ufaksa.. petshoplardan kus alınmasını biz pek tavsiye etmiyoruz.. 3 kurus kar etmek icin kalitesiz ucuz kusları satıyorlar..

kuşun yapısı öyle, cok yesede fazla büyümez onlar.. Yapılacak birsey yok.. enerjisi yüksek yemler verirseniz biraz yaglanma olur en cok.

Çifleştirmek istiyorum ama kimse kafesine salmıyor ? kuşcu dükkanın'daki mubişler kalıblı büyük kuşlar nerdeyse onun için olabilirmi benimkisi neden öyle değil onu anlamıyorum :(

kusların ırkına göre irisi kücügü, degisik renklileri olabiliyor.. sizin kusunuzun anne ve babası kücük boyda kuslarsa yavruları da kücük olur.. muhtemelen böyle bir durum olmustur.. siz hangi sehirdesiniz.. sizin kusunuza uygun eş var bende, yardımcı oluruz.

Trabzon'da yaşıyorum ben. yakınsanız gelebilirim yakın değilseniz eş nasıl bulabilirim :(

Evinize yakın üretici bulmanız lazım.. İstanbul'dayım ben.. eş dost ziyaretine araç ile gelme durumunuz olursa, kafesinizi yanınıza alırsınız.. haberleşiriz. ister hazır yumurtlayan cift veririm, ister eş bakarsınız kusunuza.

Malesef Yakınım'da Üretici Yok. Sadece Kuşcu Dükkanları Var. İstanbul'a gelemem Suanlık. 1 ay önce istanbuldayım Tabiki sizinle görüşmek cok isterim ama bi kaç ay sonra ist döneceğim... Sizi'de rahatsız ediyorum kusura bakmayın. kuşumu kutuya koyup başka kuşcu dükkanına götürüp salmaya atsam? ama hiç bilgim yok siz'den ricam cevap verirmisiniz ne yabmam gerek :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam bende de sizin kuş için uygun eş var ama bende İstanbul'dayım :/

Malesef Yakınım'da Üretici Yok. Sadece Kuşcu Dükkanları Var. İstanbul'a gelemem Suanlık. 1 ay önce istanbuldayım Tabiki sizinle görüşmek cok isterim ama bi kaç ay sonra ist döneceğim... Sizi'de rahatsız ediyorum kusura bakmayın. kuşumu kutuya koyup başka kuşcu dükkanına götürüp salmaya atsam? ama hiç bilgim yok siz'den ricam cevap verirmisiniz ne yabmam gerek :(

Güveneceginiz birisi olsun, kusunuz 1 gün diğer dişilerin arasında kalsın.. sonra bakarsın.. yan yana durduğu, temas kurduğu kuşu alırsın. Biraz şansına kalmış.. herkes salmasına yabancı kuş attırmaz.

Kuş iyi ya bişey olmaz çok dışarı çıkarmayın ayda 2 defa çıkarın 10dk dursun geri sokun içeri

Kus cok zayif degil normal. Kilo icin nijer, kanarya yemi, mama verin. Pek fazla ucurmayin.

kuşum çok zayıf ve sanırım astımı var ne yapılabilir(alıntı yaparsanız görmem kolay olur)

Geri