petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum zehirlenmiş olabilir mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve the3 tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. the3

the3 Guest

merhaba 4 aylık muhabbet kuşum 3 gün önce öldü. bir süredir hastaydı ve burun deliklerinden biri yırtılmış gibi aşşagıya doğru büyümüştü. birkaç gündür çok az yem yiyordu önce avisol 2 gündür de aviastım veriyordum. öldüğü gün masaya 1metre kadar yakınına dezenfektan döküldü hemen temizledim ancak kokudan etkilenmiş olabilir mi olaydan sonra kanatları düşmüş gibi oldu ve siyah dışkı yaptı daha önce siyah dışkı görmemiştim. sizce ölüm sebebi hastalık mı zehirlenme mi. 2 durum da benim hatamdı ancak sürekli sebebini düşünüyorum.

ölümü çok fazla etkiledi sizce yeni bir kuş almalımyım yeni kuşa alışamayacağımı ve eski kuşumu hatırlatacağını düşünüyorum kararsız kaldım.

2. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Öncelikle başiniz sagolsun
    Dezenfektan neydi tam olarak?
    Kuşa bulaşti mi peki?
    Hastaligi vardi diyorsunuz solunum yollarinda problem varmişsa ,, dökülen dezenfektan etkiler mi bilemiyorum ama ilaçlari hekim mi verdi?Kuşu veteriner gördü mü?

3. the3

the3 Guest

teşekkürler. bulaşma olmadı ama kısa süreli de olsa yoğun bir kokusu var aniosrub 85.

veterine 2 kez götürdüm ancak ikiside bu konuda yeterli bilgiye sahip değildi açıkcası.

burnu bu haledydi

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Siyah dışkı zehirlendiği anlamına gelir

5. the3

the3 Guest

amasyadayım. benzer durumu yaşayan varsa acaba yeni bir kuş almalımıyım alışma açısından sorun olur mu. uzun süre unutamayacağım sanırım

6. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Keşke bir hekim bulsaydiniz
    Yapacak bişey yok artik
    Eger hastalandiginda götürecek bir hekim de yoksa bence yeni bir kuş almayin
    Yine ayni şeyi yaşayacaksiniz sonuçta daha kötü hissettirir hem kuş hem sizin için...

Sayfayı Paylaş