Karadeniz Pet

Kuşuma alinacak şeyler

FurkanUysal

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba albino muhbbaet kuşu alicam. Ama inanın kafesi almaktan başka ne alicagim bilmiyorum. İnternete yazıyorum albino muhabbet kuşu yemi diye mesela. Ama malesef direkt normal yemler çıkıyor. Kafese başka neler koymaliyim. Yemleri ne sıklıkla vermeliyim. Bu konuda bilgilendirebilirmisiniz. Yem olarak marka vermek sıkıntı olmuyorsa markada verebilirsiniz arkadaşlar çok tesekkur ederim.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/egzo...r/hint-bulbulleri-icin-mama-yapimi-31817.html

Burada mama tarifi var bakabilirsin, orada olmayan yumurta kabukları var onlarıda en ince parçalara ayır ve kuşlarına ver, ismi önemli değil muhabbet kuşlarındada kullanılabiliyor...

İkincisi yem olarak ben karışık kullanıyorum, (ak darı, sarı darı, kırmızı darı, keten tohumu, kuş yemi, yulaf, aspir vb.)

Kuşun sıkılmasın diye ayna, salıncak alabilirsin...

Kuşuna ayrıca yuvalıkta alabilirsin...

Son düzenleme:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/egzo...r/hint-bulbulleri-icin-mama-yapimi-31817.html

Burada mama tarifi var bakabilirsin, orada olmayan yumurta kabukları var onlarıda en ince parçalara ayır ve kuşlarına ver, ismi önemli değil muhabbet kuşlarındada kullanılabiliyor...

İkincisi yem olarak ben karışık kullanıyorum, (ak darı, sarı darı, kırmızı darı, keten tohumu, kuş yemi, yulaf, aspir vb.)

Kuşun sıkılmasın diye ayna, salıncak alabilirsin...

Kuşuna ayrıca yuvalıkta alabilirsin...

Bu dediklerinizi sari darı kırmızı dari falan. pet shopda bulabilirmiyiz

Pet shopta aramanıza gerek yok, pakette karışık satııyor zaten almanız yeterlidir, fakat açık satılanlarda var ama tavsiye etmiyorum...

Aynen onu kimse tasviye etmiyor buradaki herkes yani. Peki teşekkür ederim

Albino muhabbet kuşu için ayrı yem olmaz hepsi aynı tohumları yer. Petshoptan karışık yem alın ayrıca açık aspur alıp ekleyebilirsiniz. Kalamar kemiği alın kafese takın.

Son düzenleme:
albino muhabbette muhabbet kuşudur sadece beyaz renk kırmızı gözlüdür bu yüzden normal muhabbet kuşu yemlerinden verebilirsin :) Ayna yerinede daha farklı oyuncaklar var onlardan almanı tavsiye ederim :)

Geri