Karadeniz Pet

Kuşuma arkadaş alacağım ama?

optik84

Yeni Üye
İyi günler.
Son zamanlarda tempolu ve yorucu günler yüzünden uzun süre kuşuma gerekli ilgiyi gösteremeyeceğim için yanına arkadaş almaya karar verdim.
Kuşum 3 aylık erkek. Yanına aynı yaşta bir erkek daha alsam anlaşırlar mı?
Ya da aynı yaşta dişi mi tavsiye edersiniz?
Benim istediğim ikiside erkek olsun, ileride yumurta falan beni çok zorda bırakır.
Aynı cinslerin kafesteki uyumunu bilmediğim için yardımlarınıza ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Kuşların karakterine bağlı olarak değişen bir durum bu. Bazı kuşlar hemcinsleri ile uyumlu yaşarken bazıları hırçın olup kavgacıdır. Ama genel olarak dişi ve erkeğin anlaşması daha muhtemeldir. Bu şekilde hem onlar mutlu olur hem de siz.

İyi günler aynı yaşta dişi alman daha sağlıklı olur bence
Muhabbet kuşları sosyal hayvanlardır yanına bir kuş alman çok güzel bir düşünce
Hayvanlar açısından da olabildiğnce doğal şartları tercih etmek gerekir
Bir de iki erkek bir süre sonra kavga etmeye başlar hakimşyet mğcadelesi başlar
Yumurta almak için uğraşman lazım zaten oyle hemen olmuyor ama kısmet tabi

Peki aynı yaş grubu(3-4 aylık) dişi alsam, bunların yaklaşık kızışma ve çiftleşme evreleri genellikle kaç yaşında oluyor?

6 7 aylıkken olur erkek daha erken kızar

Eşini kendisinin seçme imkanı varsa bu şekilde anlaşacağı eşi bulması ve kavga etme olasılığı en aza indirilmiş olur.

2 erkek ciftlesme skintisi yuzunden kavga etme ihtimali cok yuksek ama bir disi alip folluk takmassn yumurtlamazlar diye biliyrm

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Uğur Hocam, kuşumla birlikte gidip alacağım eşi yanına 3-5 dk koysam belli olur mu az çok alışabilecekleri?

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Uğur Hocam, kuşumla birlikte gidip alacağım eşi yanına 3-5 dk koysam belli olur mu az çok alışabilecekleri?

3-5 dk kısa bir süre olur. Bazen salmaya atar atmaz eşini gidip seçiyor ama bunlar genelde istisna oluyor. Süre olarak ne kadar çok gözlemleyip hangi kuşla ilgilenip anlaştığına bakarsanız daha uygun olur.

Geri