petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma bir bakar mısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve müge tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. müge

müge Guest

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce yeni aldığım kuşun resimlerini atmıştım buraya ama şu an ceresinin rengi biraz daha değişti. Henüz yavru daha değişir diyenler olmuştu. Birde şimdi bakın istedim. Kuşum dişi mi erkek mi? Birde kafes düzeni nasıl sizce? Dünden beri sürekli uyuyor kafes tabanında bir köşede avisol ilacı aldım şırıngayla verdim çok korktu titredi felan ama şimdi hala daha uyuyor bir köşede. Odanın ısısı gayet iyi neden oldu bu soğuk algınlığı onu anlamadım. Birde suyuna da damlattım bu ilaçtan.Resim çekerken örtüyü kaldırdım üzerinden ama normalde battaniye örtüyorum kafesin üzerine..

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuş dişi ve halsiz soğukta mı durdu rahatsız bence

3. müge

müge Guest

Evet çok halsiz ya ama soğukta kalmadı hiç odanın içi gayet sıcak neden böyle ki =(

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    tamam iyice sıcakta kalsın üşütmüş sanırım vitamin de vermeyi unutmayın

5. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    büyük ihtimal dişi

6. Duranettin ERAYDIN

vitaform ver suyla seyreltip şırıngayla,anca o toparlar.
    duvarada çok yakın olmasın oradan soğuk kapmış olabilir

7. müge

müge Guest

tamam çok teşekkür ederim..

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuz dişi. yazık bu fena rahatsızlanmış. bol vitamin verin. biraz balla darı büyüklüğünde aspirin verin iyi geliyor

9. müge

müge Guest

Elma veriyorum yemiyor. Sadece kendi yemini yiyor. Suyuna ilaç damlattım. Bugünde elime alıp ilaç verdim. Sürekli uyuyor bir kenarda. Ama bazen de kafesinde güzelce oyun oynuyor sonra tekrar uyuyor. Anlamadım bende..

10. Serdar KARAKUŞ

Beğenileri:
    1
    kuşunuz çok halsiz ve hareketsiz görünüyor. ben dişiye benzettim kuşunuzu. vitaminini eksik etmeyin.

11. aleynaa

aleynaa Guest

antibiyotik vemelisn vitaminle falan olmuyor benim kuşumda aynı böyleydi öldü malesef ama bu işler hiç belli olmuyor hastadır iyileşir sağlıklıdır ölür. Antibiyotiği ezip suyunun içine az bir miktar dökün suyla karıştırıp ağzınada şırıngayla damlatın. Benim kuşum tüneğinde bile duramıyordu fakat antibiyotikden sonra yem yemeye falan başladı umarım iyileşir geçmiş olsun

12. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Duranettin Bey gerekeni söylemiş.. 5 gün boyunca suyuna mercimek tanesi kadar vitaform koyun günlük 8 saatten fazla durmamasina dikkat edin.. Arkasından 3 gun boyunca vitamin takviyesi yapın.. Insallah duzelecektir.. Sıcak tutmaya çalışın.. Kafeste dışarı çıkarmayın..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

13. müge

müge Guest

Tamam çok teşekkür ederim ben avisol koydum suyuna ama içmeye başlayınca cik diye ses çıkardı ve içmiyor artık suyunu. Ağzına şırıngayla verdim bende artık ama çok korktu hiç tepki vermiyor sesime hep kafesin altında bir kenarda uyuyor.Hiç ötmüyor. =(

14. Mert AKSOY

Kendi kullandiginiz herhangi bir antibiyotigin yaklasik 1/5 ini bicakla kesin, daha sonra onu havanda ve ya baska bir sekilde dovun ve toz haline getirin, biraz sulandirip, icine birazcik vit koyup siringayla verin. Soluk borusuna kacirmayin aman. Bu antibiyotik biraz fazla olabilir, ishal olabilir, eger ki ishal olursa, ki zannetmem, eczaneden ornisid alip yine 1/5 ini verirseniz ishali de gecer tas gibi olur allahin izniyle. dedigimi cabuk yapin zira hayvan cok kotu gozukuyor.

15. emreylmz1903

dostum benmde böyleydi kuşum ertesi gün öldü ceyranda kalmış veterinere götürene kadar öldü çok hassas kuşlar şimdi yeni aldım 1 tane gözüm gibi bakıyorum dikkat et yada vetrerinere götür bence iş işten geçmeden

16. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Yere indiyse durum sakat hocam veterinere götürün acil sıcak tutun hayvanı

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. müge

müge Guest

Arkadaşlar çok şükür kendine geldi. Artık aşağıda değil. Tüneğine çıktı ötüyo. Havuç verdim onu yiyo. Suyuna ilacından ve çay kaşığının ucu kadar da kahve koydum. İnşallah yine kötü olmaz şu an iyi gibi. Tüylerini de kabartmıyor artık. Çok şükür. Hepinize çok teşekkür ederim.

18. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun vitamine devam edin. daha önce yazdığım şekilde de aspirin verin çabuk toplanır

19. müge

müge Guest

kendi kullandığım aspirinden az koparıp ezip suyuna mı karştırmalıyım Mustafa Bey?

Sayfayı Paylaş