petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşuma bir bakarmısınız (resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve simon07 tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. simon07
    Gizli

simon07 Guest

kuşum bana hediye geldi 4. gün bendeki şu an yavru diye alınmış. yaşını cnsiyetini bilmiyorum sorunum şu kuşuım gördüğünüz gibi kuyruğu hiç yok ve tüyleri yer yer dökülmüş gbi beyaz pamuksu tüyler var ...
    ne yapmam alzım neden böyle sizce çıkarmı zamanla?

ayrıca cinsi ve ırkı ile ilgili bilgi alabilirmiyim ?

teşekkürler şimdiden

2. simon07
    Gizli

simon07 Guest

birşeyler yazarmısınız

3. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kafese ve ortama yeni geldiği için alışma dönemindedir...
    cinsiyeti erkek...yaşı 4-5 aylık civarı diye düşünüyorum...kuyruğu kopmuş anlaşılan zamanla yeniden çıkar...yemine ,suyuna dikkat edin...vitamin takviyesi yapın...tünekleri tahta tüneklerle değiştirin...diğer daha bilgili arkadaşlardan da yorum alın...hayırlı olsun kuşunuz,

4. YASİN AY
    Gizli

YASİN AY Guest

bana dişi gibi geldi arkadaşım ama fotoğraf net değil biraz daha net ve bir kaç açıdan çekerseniz olabilir bide bol bol vitamin verin :) :) yakın zamanda tüneğide tahtadan yapın

5. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş erkek Dedikleri gibi vitamin ver yumurta maması ver 3 haftada Bir

6. Buğlem DEMIRKIR
    Gizli

-Alışır korkma yumurta kabugu ver biz yumurta kabugu veriyoruz biraz harketlenir . :))

Bu işde yenıyım bildiklerım kadar yardımcı olmaya calısıyorum
    yanlız o kadar büyük kırma yumurtanın kabuklarını küçük,küçük koy daha iyi haşlanmış yumurta unutma . Yemin içine :) kolay gelsin :)

7. simon07
    Gizli

simon07 Guest

arkadaşlar mama vitamin ve yumurta maması nerden alabilirim vitamin bana tavsiye edermisiniz ?yem dışında taze bişe yemiyor bunuda yemez büyük ihtimalle

#7 simon07, 11 Temmuz 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Temmuz 2013
  8. Mertcan
    Gizli

Mertcan Guest

Mama ve yumurtayı kendin yapmalısın, vitamini petshoplardan al. Sık sık su içsin. Mama ve yumurta tarifini youtubeden bakabilirsin. Hayırlı olsun

9. simon07
    Gizli

simon07 Guest

kanatları neden bu kadar kücük kuyruğu niye yok sizce ?

10. Adaletsizz
    Gizli

bence dışarı ev içine alıştırmaya çalış yavru avantaj bu konuda

11. Mehmet Gündoğdu
    Gizli

bu hayvanın kanat uçları kesilmiş sanırım kuyruğuda öyle kaçamasın diye yapan caniler var hey Allahım..

12. ArTemiS
    Gizli

ArTemiS Guest

Kuşunuz hayırlı olsun:)

Ortama alıştıktan sonra iyi bir bakım ile kendini toparlayacaktır. Mamayı, taze meyve ve sebzeleri eksik etmeyin. Vitamin olarak Avisol tavsiyem.

13. Umutcan AĞLAR
    Gizli

vitamin kattıgınız su en fazla 10 saat kalsın

14. Yener GÜNGÖR
    Gizli

Kardeş beni de bilgilendirirmisin neden tahta tünek?

15. Gökhan YILDIZ
    Gizli

senin kuşun durumunun tahta tünekle ilgisi yok kuş yaklaşık 6-7 aylık dişi ama resim yanıltıyor olabilir,1 ay takip et kanat ve kuyruk tekrar çıkmazsa kuşta tedavisi olmayan fransız tüy dökümü hastalığı vardır eğer başka kuşun varsa bu kuşu onlara 1 ay falan yaklaştırma, tahta tüneğin espirisi ise kuşlar daha rahat eder onun için.dediğim gibi 1 ay bekledikten sonra kanat ve kuyruk çıkmazsa kuşu elinden çıkar.

16. simon07
    Gizli

simon07 Guest

gerçekten mii ::( allah belalarınız versin :(( ne olacak şimdi böyle mi kalacak

17. simon07
    Gizli

simon07 Guest

yok başka kuş ama elimden çıkaramam ki geri mi vereyim yani yazık ya hayvanıma allahın belaları :(

18. simon07
    Gizli

simon07 Guest

taze seyleri yemiyor mama da sanmam hep yem yiyo :(

19. simon07
    Gizli

simon07 Guest

vitamin tavsiyesi bulunurmısnuz avisol birsürü türrü var ne alayım ??? yardım lütfen :(

20. simon07
    Gizli

simon07 Guest

marka olarak

Sayfayı Paylaş