petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşuma birşey olmaz demi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Emre BİLEN tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    merhaba benim kuşun kanadını bi arkla kestik biliyomuş o kesti saldık yukarı çıkamıyo ve parmağıma da geldi ilk kez bugün saldım geçen ayın 25 inde almıştık iyi yapmışmıyım :confused: :confused::confused::confused::confused::confused::(

2. siyahi

siyahi New Member

Beğenileri:
    0
    Amacınız neydi? Kuşa eziyet yaparak iyi yapıp yapmadığını mı öğrenmeye çalışıyorsun.

3. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    kanadının altındaki yerdeki yeri arkadaşım dedi kesilir ora biz kestik dedi geri çıkıyomuş dedi

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çok doğru olmamış bu kanat kesme olayı.
    Şimdi 1 ay sonra kuş uçamıyor ben napacam diye gelip soracaksın.
    Kanat tüylerini tek tek çekmen gerekecek acılı ve kanlı bir iş. Ya da tüy değişimini bekleyeceksin. Onda da tüm tüylerin tamamlanması 6 ayı bulur.

5. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    hocam geri düzelir mi ben birşey yapmazsam şu an ağlıcam resmen acı çektirdim diye burayı kestim [​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:59 --

lütfen cevap birşey olmaz ben ellemessem kendiliğinden çıkar demi

#5 Emre BİLEN, 11 Şubat 2015
    Son düzenleme: 11 Şubat 2015
  6. can gülerer

can gülerer New Member

Beğenileri:
    0
    hiç iyi yapmamışsın evcil hayvanlara veteriner dışında müdahalede bulunmak tecrübesiz biri için hiç doğru değil belkide hayvana farkında olmadan daha büyük zararlar verdin bu ilerliyen zamanda belli olur

7. Burak ERMİŞ

Burak ERMİŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Ha kuşun kanadı, ha sizin kollarınız aynı şey. Allah kuşlara uçabilsinler diye kanat vermiş ama siz Allah'ın bahşettiği bu özelliği kanadını keserek hayvanın elinden alıyorsunuz günahtır. Hayvan uçmaya çalışacak uçamayınca üzülecek. Böyle şeylere hiç gerek yok. Bırakın hayvan uçsun bunu onların elinden almaya kimsenin hakkı yok. Umarım bir daha aynı hatayı yapmazsınız...

8. zeynep beril

zeynep beril New Member

Beğenileri:
    0
    Kesmeyin ya şu kuşların kanatlarını yazıktır..

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Arkadaşım keşke bize sorsaydin ama hatasız kul olmaz di mi zamanla yeniden buyuyecektir üzülme ve birdaha biride sorarsa sakin yaptırma

10. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar adam bilmiyormus bilgisine inandigi biri tarafindan yapilmis ve dogru olmadigini anladiginda korkmus kotuluk yaptim diye bu durumdayken niye bu şekilde sert ve küstürücü sekilde konusuyorsunuz adam zaten bilmeden yapmis bilmedigi icinde sormus gerek yok bukadar sert yoruma

11. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    öncelikle kendinizi fazla üzmeyin o kanatları tüy dökümünde uzayacaktır tekrar düzelecektir ama tavsiyem bişeyi merak ettiğinizde araştırın foruma sorun mesela kuş muhtemelen korkmuştur ve daha zor alışabilir belkide strese girdi ama merak etmeyin iyi bir bakıcı olursanız hepsi düzelir :) güle güle besleyin

12. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    çok saolun çok korktum çıkmaz diye rahatladım birdaha sormadan yapmam bişey

13. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Bence tekrardan denemeyin denettirmeyin

14. shiji2832

shiji2832 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba ilk once benimde kusum vardi en ondeki iki uzun kanat harici assaga dogru 5 tuy cektim simdi cikti tabi o arada tuyleri uzadi ve artik elimizden omuzumuzdan inmiyor tabi tercih meselesi bi arada kus durgun olabilir kanadi cikana kadar stres yapma bu aralar ve cok kafesten cikarmamaya ozen goster ama cikar arada

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş