Karadeniz Pet

kuşuma birşey olmaz demi

Emre BİLEN

Meraklı Üye
merhaba benim kuşun kanadını bi arkla kestik biliyomuş o kesti saldık yukarı çıkamıyo ve parmağıma da geldi ilk kez bugün saldım geçen ayın 25 inde almıştık iyi yapmışmıyım :confused: :confused::confused::confused::confused::confused::(

Amacınız neydi? Kuşa eziyet yaparak iyi yapıp yapmadığını mı öğrenmeye çalışıyorsun.

Çok doğru olmamış bu kanat kesme olayı.
Şimdi 1 ay sonra kuş uçamıyor ben napacam diye gelip soracaksın.
Kanat tüylerini tek tek çekmen gerekecek acılı ve kanlı bir iş. Ya da tüy değişimini bekleyeceksin. Onda da tüm tüylerin tamamlanması 6 ayı bulur.

hocam geri düzelir mi ben birşey yapmazsam şu an ağlıcam resmen acı çektirdim diye burayı kestim
search

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:59 --

lütfen cevap birşey olmaz ben ellemessem kendiliğinden çıkar demi

Son düzenleme:
hiç iyi yapmamışsın evcil hayvanlara veteriner dışında müdahalede bulunmak tecrübesiz biri için hiç doğru değil belkide hayvana farkında olmadan daha büyük zararlar verdin bu ilerliyen zamanda belli olur

Ha kuşun kanadı, ha sizin kollarınız aynı şey. Allah kuşlara uçabilsinler diye kanat vermiş ama siz Allah'ın bahşettiği bu özelliği kanadını keserek hayvanın elinden alıyorsunuz günahtır. Hayvan uçmaya çalışacak uçamayınca üzülecek. Böyle şeylere hiç gerek yok. Bırakın hayvan uçsun bunu onların elinden almaya kimsenin hakkı yok. Umarım bir daha aynı hatayı yapmazsınız...

Arkadaşım keşke bize sorsaydin ama hatasız kul olmaz di mi zamanla yeniden buyuyecektir üzülme ve birdaha biride sorarsa sakin yaptırma

Arkadaslar adam bilmiyormus bilgisine inandigi biri tarafindan yapilmis ve dogru olmadigini anladiginda korkmus kotuluk yaptim diye bu durumdayken niye bu şekilde sert ve küstürücü sekilde konusuyorsunuz adam zaten bilmeden yapmis bilmedigi icinde sormus gerek yok bukadar sert yoruma

öncelikle kendinizi fazla üzmeyin o kanatları tüy dökümünde uzayacaktır tekrar düzelecektir ama tavsiyem bişeyi merak ettiğinizde araştırın foruma sorun mesela kuş muhtemelen korkmuştur ve daha zor alışabilir belkide strese girdi ama merak etmeyin iyi bir bakıcı olursanız hepsi düzelir :) güle güle besleyin

çok saolun çok korktum çıkmaz diye rahatladım birdaha sormadan yapmam bişey

Merhaba ilk once benimde kusum vardi en ondeki iki uzun kanat harici assaga dogru 5 tuy cektim simdi cikti tabi o arada tuyleri uzadi ve artik elimizden omuzumuzdan inmiyor tabi tercih meselesi bi arada kus durgun olabilir kanadi cikana kadar stres yapma bu aralar ve cok kafesten cikarmamaya ozen goster ama cikar arada

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri