Karadeniz Pet

Kuşuma birşey olurmu? Yardım edin lutfen.

FerhatQ

Yeni Üye
Bugun kusumun tam 1.haftasi.Kus 5 aylik civari.Elime bayagi alisti,elime rahatlikla geliyor.Az once kafesin kapisini ilk defa actim.Ilk basta kafesten cikmadi.Hatta parmagima alip disari goturdum ama cikmadi.Kac kez tekrarladim yine cikmadi.En sonunda kendi kendine ciksin diye kapiyi acik birakip birsz uzakta oturdum.Yaklasik 15 saniye sonra birden bire kafesten firladi ve kendini duvarlara ve camlara carpti.Masaya falanda kafa atti ama ondan bisey olcagini sanmiyorum.Kanatlarinida carpmis olabilir.Neyse,sizce bir sorun olurmu? Simdi hafiften kuyrugu titriyor.Sakin sakin oturuyor.Ayrica kusumu saldigimda etrafa carpmamasi icin ne yapabilirim?

1 hafta boyunca aynı odada durduysa duvarların eşyaların yerini öğrenmiş olması ve çıkınca çarpmadan uçabilmesi lazımdı. Yerini mi değiştirdiniz?

Carpa carpa ogrenicek. Titremeside korkudandir. Birakin saldiginiz odayi kesvetsin, kafesin icinden bakarak degilde ucarak kesveder

Son düzenleme:
Benim kuş üçüncü gün çıkarmama rağmen çarpmadan uçtu. Hızını ayarlayamıyordu ama yine de ani fren ve manevralarla çarpmaktan hep kurtuldu. :)

O senin kusun cevikliginden :D normalde uca uca vura vura ogrenir.

Yoo 1 haftadir ayni yerde.Hicbir kipirdama yoktu.Ama saldigimda carpti nedense.Ona sasirdim bende.Zaman buldukca salacam artik.Carpa carpa ogrensin :D baska care yok gibi.Saldigimda elime hic gelmiyor ama hep bizden uzak durmak istiyor.Saldigimda nasil bana gelmesini saglayabilirim?

Elden yemek ver verirkende dokun zamanla alisicak cok asiri bi capaya gerek yok, arkasindands kosmana gerek yok yavruysa aylar gecdikce sizin ona tehtit olusdurmuyucsginizinaliyicak

Geri