Karadeniz Pet

Kuşuma en iyi yemlerden bir çeşidi aldım beğenmedi başka tavsiyesi olan

• Konbuyu başlatan Pasha
  • Başlangıç tarihi
P

Pasha

Guest
Muhabbet kuşuma daha önceden yanlışlıkla vitacraftın sultan papağını yemi almıştım. Ayıklayınca çekirdekleri çok beğenmişti. Sonra Kiki marka muhabbet kuşu yemi aldım yemi beğendi ama içinde kuşun yemediği çok ıvır zıvır var çekirdek gibi vs. var. En son Vitacraftın muhabbet kuşu yemini buldum ama bu sefer yemedi eski yemle karıştırdım. Yine eski yemi bulup yiyor. Kuşumun yaşam kalitesi için en iyi yem seçimi sizce ne almalıyım ?

az kuşun varsa en kaliteli yemlerle beslemeni tavsiye ederim.Sana versele lagayı tavsiye ederim...yemleri iri ve çok kaliteli...

ağa bende hep acık yem alırım kilosu 4-5 tl seve sevede yiyorlar

kiki marka yeme alıştı dıyorsunuz aynı yemden devam edin derim. yada istedıgını bir yemi alın sürekli o yemden verin. sürekli yem degıştırmeyın

ben versele laga prestij yemini kullanıyorum ama içine extradan ak darı, kanarya yemi biraz da yulaf koyuyorum seçme olmuyor tüketiyor kuşum çoğunu yavru olduğu için yumuşak kabukluları daha çok tüketiyor büyüdükçe o sorun kalkacak tabi :) demek istediğim sizde kendi karışımınızı yapabilirsiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aslında en iyisi güvendiğiniz yerden kapalı kaplarda satılan taze açık yem almak. Çünkü yemlerin karışım oranlarını mevsime, üretim zamanına, kuşunuzun yaşına, zayıflığına yada yağlı kuş olmasına göre vs. ayarlayabiliyorsunuz.

Geri