Karadeniz Pet

kuşuma eş alcam kafes büyüklüğü hk.

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar havalar düzeldiğinde kuşuma eş seçtircem ama şmdiden yeni kafeslerinin düzenini yapmak istiyorum. şuan ki kafes iki kuş için küçük gelecek.

evimde yer olmadığı için kafesi kuş ayaklığına takıyorum.

şimdi yeni alacağım kafes ölçüsü nasıl olmalıdır. çifthanelere baktım o uygun olur mu özellikle üretim olsun istemiyorum onlar üretcek olurlarsa illaki kabul etcem :).
akıllı yemlik kullanıyorum birde daha kolay oluyor temizlik işi ebatı belirtiğim kafeslere olurmu

kafes türü; çifthane(genelde demirleri dikey o aklımı karıştırdı?)
yuvarlak büyük boy
veya büyük boy standart kafes

Hocam çifthaneler bir çift kuş için yeterince büyük.
Kuşlar için de iyi olur.
Ancak yuvarlak yerine standart dikdörtgen kafes daha iyi olur kuşlar için.
Yuvarlak kafes tercih etmem.
Bir de sizin de dediğiniz gibi tellerin dikey olması yerine yatay olması hem kuşların daha rahat tırmanmaları, hem de kafes dizaynını daha rahat yapabilmeniz açısından daha iyi olur.
Ve kafes tellerinin paslanmaz, boyası dökülmez şekilde olmasına özen gösterin.
Onun dışında bir çifthane büyüklük olarak ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.
Hayırlı olsun...

Ben de öyle bir arayış içindeyim :D
Bu Konuda bir arkadaş da nedenini sormuş, ben de sordum sizin gibi var mı bildiğiniz diye.
Orayı da takip edebilirsiniz...

Bir çift bakmayı düşünüyor isen 45*35 güzel bir kafes

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

32x64 ölçülerindeki bana daha kullanışlı gelecek sanki. 2 adet akıllı yemliğim var buna daha iyi takılacak

topresim.php

büyük kafes her zaman iyidir evet dediğiniz gibi şunu gözlemledim dikey kafes telleri muhabbet kuşları için bir işkence zira istedikleri gibi tellere tutunamıyorlar ama ısrarla muhabbet için tel dikey veya yatay fark etmez diyenlere şaşırıyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:58 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

internetten bir sürü çifthane baktım hep dikey teller.tavsiyeniz var mı şurada var diye

36x60 GENİŞ TABANLI ÇİFTEHANE

32x64 AYAKLI ÇİFTEHANE

45x35 ÜRETİM KAFESİ

32x64 GİYOTİN KAPILI KAPLAMALI KAFES

sizce hangisi
eğer kaliteli bir kafes arıyorsanız asla o sitedekilere bakmayın zira hepsi uyduruk ve kalitesiz kafesler pek çoğu..

büyük kafes her zaman iyidir evet dediğiniz gibi şunu gözlemledim dikey kafes telleri muhabbet kuşları için bir işkence zira istedikleri gibi tellere tutunamıyorlar ama ısrarla muhabbet için tel dikey veya yatay fark etmez diyenlere şaşırıyorum..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:58 -->-> Daha önceki mesaj 16:54 --

eğer kaliteli bir kafes arıyorsanız asla o sitedekilere bakmayın zira hepsi uyduruk ve kalitesiz kafesler pek çoğu..

ne önerirsiniz site olarak sitelerden almayı düşünüyrm fiyat daha uygundiye

ne önerirsiniz site olarak sitelerden almayı düşünüyrm fiyat daha uygundiye
yok illede ucuz alacağım derseniz mevcut siteden daha ucuzuda yok..ama illede kaliteli bir kafes istiyorum diyorsanız o zaman google araşttırmasına gireceksiniz,
hepsiburada,hızlıal,gittigidiyor vb.sitelerde çok güzel ve kaliteli kafesler var..hagen vision kefeslerde çok güzel ..

uygun fiyatlı olması tabiki tercihim ama önemli olan yatay telli olması ve akıllı yemliğin takılabilir olması için giyotin kapı olması ikisi bir arada olmuyor sanırım o yüzden neyden feragat edeceğimi şaşırdım

Geri