Karadeniz Pet

Kuşuma eş almak istiyorum

• Konbuyu başlatan Burçin
  • Başlangıç tarihi
B

Burçin

Guest
uf13.jpg

Başlıkta da yazdığım gibi,erkek kuşuma eş almak istiyorum.Ancak ben ilk kez bir kuşuma eş alacağım için hiç bir bilgim yok.Bu yüzden sizden yardım istiyorum,umarım yardım edebilirsiniz...
:confused:
-Limon'um sanırım 5-5,5 aylık,alacağım dişi kuş 3-4 aylık olursa bir problem olur mu?(Aynı yaşta olmak zorundalar mı)
-Limon daha henüz küçük.Çiftleşme döneminde olmadığı için,ben gidip kendim seçsem olur mu ? yoksa Limonu götürüp,eşini kendimi seçmeli ?
-Limon yeni kuşu kıskanır mı ? ona zarar verir mi ve bana küser mi ?
-Benim için en önemli soru,eş geldiği zaman Limon'um artık eskisi gibi benimle ilgilenmeyecek mi ?Sürekli eşinin yanında mı duracak.
-Peki ne zaman çiftleşmeye başlarlar ? (kaç aylıkken)
-Dişi kuşun rengi Limon ile aynı olmak zorunda mı ?(sarı)
-Dişi kuş bana alışır mı ?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Merhaba karanınız simdiden hayırlı olsun :)
kuşunuz çok güzel oda kızısmamıs ama yakında baslar bence yanina dediğiniz gibi anlasıcagı yasıtında kus alın 4 aylık falan , siz secerseniz bazen sorun olur eş tutmama gibi malesef cok oluyor , yeni kusu kıskanma konusu ben her kusumda gordum yeni gelen kusu kıskandılar hep ama sizin kusun karekterini bilmiyorum , evet malesef artık kendi arkadası geldigi için siz 2. planda kalabilirsiniz, 6-9 aylıkken ideal oluyorlar çiftlesmek için , renk tabiki zorunlu değil eş tutsun yeter , dişi kus u da yavru almayı dusunuyorsanız oda alısır bence size biraz ilgiyle

Merhaba karanınız simdiden hayırlı olsun :)
kuşunuz çok güzel oda kızısmamıs ama yakında baslar bence yanina dediğiniz gibi anlasıcagı yasıtında kus alın 4 aylık falan , siz secerseniz bazen sorun olur eş tutmama gibi malesef cok oluyor , yeni kusu kıskanma konusu ben her kusumda gordum yeni gelen kusu kıskandılar hep ama sizin kusun karekterini bilmiyorum , evet malesef artık kendi arkadası geldigi için siz 2. planda kalabilirsiniz, 6-9 aylıkken ideal oluyorlar çiftlesmek için , renk tabiki zorunlu değil eş tutsun yeter , dişi kus u da yavru almayı dusunuyorsanız oda alısır bence size biraz ilgiyle

Çok teşekkür ederim. :)

Geri