petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma eş almalı mıyım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bbaskk tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. bbaskk

bbaskk Guest

Cancan'ım yaklaşık 3 aylık bir erkek. Sürekli çiftleşme peşinde. Parmağıma yem kusup sürtünüyor. Yanına eş almalı mıyım? Alırsam küçük almak istiyorum ama cancan rahat bırakmaz ve öldürürse diye korkuyorum. Büyükte almak istemiyorum. Yabani oluyorlar. Ne yapmalıyım?:eek:

2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Neyle besliyorsunuz kuşu? 3 aylık erkeğin kızışması normal değil. Kuşları yalnız beslemek yanlış eş almalısınız ama şimdi değil. 6 ay bi geçsin ergenlikleri bitsin sonra. Dişiyi yavru alabilirsiniz. Anlaşırlarsa öldürmez zaten. Anlaşamazlarsa da eş tutmazlar.

3. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    alsanızda bişey olmaz öldürrme filan ise katiyen kolay kolay öldürmezler çok aşırı stres gibi durumlarda anca almazsanızda zaten yavruysa kuşunu yetişkinlige kadar zaman var :)

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    alırsan kuşun yaşıtında al

5. bbaskk

bbaskk Guest

Sadece yemle besliyorum bir de vitamini var aminosol. Şu sıralar yeniden tüy dökmeye başladı. Daha fazla vitamin kullanıyorum. Zaten mama falan yapınca yemiyor. Sadece yemi kumu. Birde ben yemek yerken elimden ekmek yemeyi seviyor o kadar.

Hiç kısıtlamıyoruz Cancanı sürekli evde olan birileri var. Şu sıralar ben de sürekli evdeyim. Hep ilgileniyoruz. Akşam olunca kendisi kafesine dönüyor. Sabahta kendisi dışarı çıkıyor. Kafesin kapısı daima açık.

Türü de izmir muhabbet diyorlar. Diğerlerinden daha büyük. Bunun etkisi olabilir mi?

6. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    izmir muhabbet daha once hiç duymadıgım bır tür ? resım yuklersen bır görelim merak ettim

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    3 aylik alin sikinti olmaz.

8. bbaskk

bbaskk Guest

9. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    daha erken 6 aylıktan önce almayın

10. bbaskk

bbaskk Guest

Kuşumun son hali :)

#10 bbaskk, 14 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ekim 2014
  11. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vitamin vermeyin yapay vitaminler kuşun dengesini bozar. Meyve sebze yesşn doğal yollardan alsın vitamini

12. bbaskk

bbaskk Guest

Yemiyor ki sadece yem mama bile yaptım dokunmadı bile

13. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş