Kuşuma eş almalı mıyım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Elif AYDIN tarafından 28 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Elif AYDIN
  Çevrimdışı

  Arkadaşlar kuşum tahminen 10-11 aylık oldu. Dişi. Yaklaşık 3-4 aydır zaten elimle oyun oynayıp parmağıma yem kusuyor. Ve bunu çok daha sık yapmaya başladı, sürekli kusuyor, sürekli dışarı çıkmak istiyor ve çok bağırıyor. Özellikle sabahları dışardaki kuşların sesini duydukça onlara cevap veriyor :D Sizce bir eş almamın zamanı gelmiş mi ? Çiftleştirme konusunda hiçbirşey bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ? Ne kadar süre beraber kalmaları gerekiyor ? Yavrular büyüyünce çifti ayırmak sorun olur mu ? Bana olan yakınlığını kaybeder mi ? Şimdiden teşekkür ediyorum
   
 2. Gokhan ERKAN
  Çevrimdışı

  Gokhan ERKAN Profesyonel

  Katılım:
  4 Aralık 2013
  Mesajlar:
  4.170
  Beğenileri:
  5
  Yer:
  İstanbul/Beylikdüzü
 3. Elif AYDIN
  Çevrimdışı

  #3 Elif AYDIN, 28 Mart 2015
  Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mart 2015
 4. mubiiş
  Çevrimdışı

  mubiiş Süper Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2014
  Mesajlar:
  101
  Beğenileri:
  0
  Erkeğe benziyor bence
   
 5. Elif AYDIN
  Çevrimdışı

  Babaanemin de muhabbet kuşu var cinsiyeti erkek, tatile kuşumu da götürmüştüm onu çok sevmişti ona çok ilgi göstermişti kafesten çıkarınca hep yanına gidip öpmek istiyodu :D Babaanemin kuşu benim kuşumdan çok korkmuştu ama hayvan titremişti resmen korkudan o yüzden ayrı odalara koymuştuk. Erkekse öyle ilgi gösterir mi erkek kuşa ?
   
 6. Kayahan Günay
  Çevrimdışı

  Kayahan Günay Profesyonel

  Katılım:
  10 Aralık 2014
  Mesajlar:
  755
  Beğenileri:
  7
  Yer:
  İstanbul/Eyüp
  gösterir erkek erkeğe oyun yapabılıyorlar ve bız bunu öpüşüyor sanıyoruz ama kuşunun cinsiyeti hakkında kesin bişey diyemiycem fotoraf yanıltabiliyor çok net değil tahmin dersen erkeğe benziyor.
   
 7. DKN
  Çevrimdışı

  DKN Site Bağımlısı

  Katılım:
  22 Mart 2015
  Mesajlar:
  89
  Beğenileri:
  0
  uslu uslu duruyo zaten niye kafese koyduğunuzu anlayamadım. yer sıkıntısı yoksa dışarıda gezsin. bakamıyorsanız da sizden satın alabilirim özelden yazınız.
   
 8. Elif AYDIN
  Çevrimdışı

  Burun deliklerinin etrafı daha açık renkte, bütün cere kısmı aynı renk değil böyle anlaşılır mı bilmiyorum ama
   
 9. Kayahan Günay
  Çevrimdışı

  Kayahan Günay Profesyonel

  Katılım:
  10 Aralık 2014
  Mesajlar:
  755
  Beğenileri:
  7
  Yer:
  İstanbul/Eyüp
  ya cinsiyeti ne olursa olsun erkekse bi dişi almanız gerekir dişiyse bi erkek almanız gerekir yani insanlar gibi onlarında ihtiyaçları oluyor ve onları o ihtiyaçtan yoksul koymak günahtır bence başkalarının yorumunu bilemem :)
   
 10. Elif AYDIN
  Çevrimdışı

  Okuyorum ve kuşu dışarı çıkarıp onu öyle bırakıp okula gidecek değilim, herşey olabilir. Kuşun güvenliği için evde olmadığım zamanlarda kafesinde duruyor, o zaman da çok çıkmak istiyormuş ,eve gelince kafesin kapısını açıp öylece bırakıyorum istediğinde girip çıkıyor. Kuşuma bakamadığımı nerden çıkardınız anlayamadım, bilmeden bu tarz kırıcı ithamlarda bulunmamanızı rica ediyorum.

  Arkadaşımın erkek bir kuşu var onu severse onunla eş olur diye düşünüyordum ama şimdi olay değişti.:D Öyleyse petshopa götüreyim, orda seçer kendi eşini cinsiyetini de tam olarak anlamış oluruz
   

Sayfayı Paylaş