Karadeniz Pet

Kuşuma eş değil arkadaş almam mümkün mü?

Chair

Yeni Üye
2 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Neredeyse 24 saat beraberdik. Ancak artık işlerim dolayısıyla hafta içi 8 9 saat evde değilim. Evdekiler ben gidince beni çağırır gibi ötüp durduğunu söylediler. Normalde sessizlikte ötmez. Evde genelde benden başka da kimse olmuyor o saatlerde. Onlar öyle deyince yalnız kalması içime sinmedi. Eş alıp yavru sorumluluğuna da girmek istemiyorum. Çiftleşmeyeceği bir arkadaşı olması mümkün değil mi? Ya da bu haliyle bana küser mi depresyona girer mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yanına bir erkek alıp ikisinden birini kısırlaştırma yolunu tercih edebilir ya da yanına bir dişi daha alabilirsiniz. Ancak onunla uzun vakit geçireceği ve kendi türüyle olduğu için sizinle vakit geçirmekten vazgeçebilir. Bu olasılığı da düşünerek hareket etmelisiniz.

İki aynı cinsiyet anlaşamaz diye bildiğimden dişi almayı hiç düşünmedim. Kuşlarda böyle bir durum yok mu?

Anlaiamayanlar mutlaka olacaktır ama aynı cinsler anlaşamaz diye bir şey hiç duymadım.

Yuvalık olmasa da yumurta yapar, kafesin dibine bırakır, bunlar döllenmiş yumurta da olabilir ama kuluçkaya yatamayacaktır. Bence bu hayvana eziyet olur.

Erkek almaniz daha dogru olur hemen es tutup yavru verecek diye birsey yok aylarca yillarca ugrasan bekleyenler var iki disi de iyi anlasamaz tavsiye etmem

eş almayı düşüyorum ama çekincelerim var kuşuma iyilik yapıyım derken kötü sonuçlanmasından korkuyorum.
benim bir sorum daha var. kuşum kitaplığımdaki defterlerin arasına giriyor saatlerce kagıtları kemiriyor kafesinde her türlü taş olmasına rağmen. bunun nedeni ne olabilir?

eş almayı düşüyorum ama çekincelerim var kuşuma iyilik yapıyım derken kötü sonuçlanmasından korkuyorum.
benim bir sorum daha var. kuşum kitaplığımdaki defterlerin arasına giriyor saatlerce kagıtları kemiriyor kafesinde her türlü taş olmasına rağmen. bunun nedeni ne olabilir?
Bu sorunun cevabını denemeden bilme şansımız yok.
Oyun oynuyor, bunu yapmak bazı kuşların çok hoşuna gider. Bir ihtimal vitamin eksikliği de olabilir

insallah oyundur gerçi hep her bulduğu deliğe girer kemirirdi kurttugum cicekleri kagitları hatta duvardaki straforu bile kemiriyordu. ama son zamanlarda abarttı 2 3 saat araliksiz kemiriyor. vitamin olarak sebzelerden ne önerirsiniz? yarin fotografini cekip koyayım saglıklı görünüyormu diye:)

Ben vitamin olarak profesyonel ürünler kullanmanızı öneririm. Hipraminchok, Röhnfried Gervit ve Röhnfried'ın diğer ürünleri veya başka zengin içerikli ürünler kullanılabilir

cok tesekkur ederim ogrenci oldugum icin elimden geldigince iyi bakmaya calisyorum soylediginiz vitaminleri arastiracagim. ceresindeki catlak gibi seyler normaldir insallah. aslinda o kadar kirmizi da degil daha cok griye dönük

Ekli dosyalar

• P_20180124_161401_SRES.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 21
  • P_20180124_161354_SRES.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Ceresi kızıştığı için o halde. Karanlık, kuytu yerlere girmesin yoksa kızgınlık yumurtası yumurtlamaya başlar.

Geri