Karadeniz Pet

kuşuma eş

K

kauy

Guest
arkadaşlar 8 yıldır baktııgm dişi bir kuşum var 1 2 haftadır tüye girdi diyemi artık bilmiyorum koyu kahve olan gagası grimsi bir renk aldı ona bir erkek kuş alsam yumurtlar mı sizce?

bu resim 2 ay oncesine ayit ufak bi erkek almıştım konuşturmak için ama erkekten hep kaçıyordu bir sabah erkeğin ölüsünü buldum

Moderatör tarafında düzenlendi:
maaşallah allah uzun ömürler versin hocam :)

8 mi bu bi rekor muhabbet kuşlarının ömrü 6 yıldır kuşunuz son defa kızgınlaşmış fakat beyaza dönmüşse artık onun için üreme olayı bitmiştir çünkü çok çok yaşlı kargalar bile 10-20 sene yaşıyor be :D

Bence güzel bi uyumlu 7-8 aylik bir çift alin.

8 mi bu bi rekor muhabbet kuşlarının ömrü 6 yıldır kuşunuz son defa kızgınlaşmış fakat beyaza dönmüşse artık onun için üreme olayı bitmiştir çünkü çok çok yaşlı kargalar bile 10-20 sene yaşıyor be :D

6 yıl mı ? bu bakımla alakalı 10-15 sene bile yaşayabilirler iyi bakımla

9 yıl yaşayan muhabbet kuşu var arkadaşımda :D maşşallah kuşunuza da..

yardımlarınız için teşekkurler arkadaşlar bugun 1 dişi 1 erkek kuş daha aldım dişi olan 40 gunluk erkek olan 2 aylık nasipse artık onlardan yawru alırım ama ilk göz agrım sakızı da onların yanına koymak istedim nerdeyse kafesi deviricekti sanırım kuşlardan cok insanlara alışık oldugu için öyle yaptı ayrı tutmam daha mı saglıklı sizce?

Ayrı tutmanız onlardan daha iyi.. Benim evde beslediğim bir dişi kuşum vardı 6 yaşında onunda yavruları olması gerek diye düşündüm 7 aylık bir erkek kuşla 2 kuluçka geçirdiler 3. kuluçka da 8 yumurta üzerindeyken öldü.. Sonra çiftlerim artıp durdu..ilk kuluçkasından 1 yavruyu kendime ayırmıştım şuan bizimle beraber.. O öldü ama yavrusu aynı onun gibi sadece bu erkek.. Eşine de başka bir dişi almıştım şimdi onlarda yavrulayıp duruyorlar maşaallah.. İyi bir bakım yapılmışsa şansınız düşük olsa bile yavru alabilirsiniz.. Ha şunu da söyleyeyim yanına erkeği atınca çok korkmuştu sürekli tellerden bana bakıp çıkarın beni der gibiydi konuşuyordu da. Tabi ben ilgimi kestim o da ilgiyi eşinde bulmuştu.

mrb arkadaşlar bende beş yaşında çift var yılda üç batın beş veya altı yavru veriyo & bir yaşında iki çift verseler değişmem tam randımanlılar yavru bakmayı iyi biliyolar ölüm olmuyor boş yumurtayı dışarı atarlar tecrübe konuşuyor daha ne desem..

Yeni aldığınız genç kuşlarınızla 8 yaşındaki kuşunuzu aynı kafese koymayın onlara zarar verebilir.

Geri