petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşuma eş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kauy tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. kauy

kauy Guest

arkadaşlar 8 yıldır baktııgm dişi bir kuşum var 1 2 haftadır tüye girdi diyemi artık bilmiyorum koyu kahve olan gagası grimsi bir renk aldı ona bir erkek kuş alsam yumurtlar mı sizce?

bu resim 2 ay oncesine ayit ufak bi erkek almıştım konuşturmak için ama erkekten hep kaçıyordu bir sabah erkeğin ölüsünü buldum

#1 kauy, 15 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Şubat 2014
  2. Necati ÜNAL

Ölmeyi unutmuş :D

3. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maaşallah allah uzun ömürler versin hocam :)

4. kauy

kauy Guest

arkadaşlar bi yardım edermisiniz konu hakkında..

5. BARAN

BARAN Guest

8 mi bu bi rekor muhabbet kuşlarının ömrü 6 yıldır kuşunuz son defa kızgınlaşmış fakat beyaza dönmüşse artık onun için üreme olayı bitmiştir çünkü çok çok yaşlı kargalar bile 10-20 sene yaşıyor be :D

6. Abdurrahman CENGİZ

yaşı geçmiş artık yavru alamazsın

7. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    Bence güzel bi uyumlu 7-8 aylik bir çift alin.

8. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    6 yıl mı ? bu bakımla alakalı 10-15 sene bile yaşayabilirler iyi bakımla

9. Samet Çağlar

9 yıl yaşayan muhabbet kuşu var arkadaşımda :D maşşallah kuşunuza da..

10. Furkan ÇETİN

[/COLOR]
    Yan komşum ben 12-13 yaşındayken aldığı kuşu hala bakıyor :D .

11. kauy

kauy Guest

yardımlarınız için teşekkurler arkadaşlar bugun 1 dişi 1 erkek kuş daha aldım dişi olan 40 gunluk erkek olan 2 aylık nasipse artık onlardan yawru alırım ama ilk göz agrım sakızı da onların yanına koymak istedim nerdeyse kafesi deviricekti sanırım kuşlardan cok insanlara alışık oldugu için öyle yaptı ayrı tutmam daha mı saglıklı sizce?

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ayrı tutmanız onlardan daha iyi.. Benim evde beslediğim bir dişi kuşum vardı 6 yaşında onunda yavruları olması gerek diye düşündüm 7 aylık bir erkek kuşla 2 kuluçka geçirdiler 3. kuluçka da 8 yumurta üzerindeyken öldü.. Sonra çiftlerim artıp durdu..ilk kuluçkasından 1 yavruyu kendime ayırmıştım şuan bizimle beraber.. O öldü ama yavrusu aynı onun gibi sadece bu erkek.. Eşine de başka bir dişi almıştım şimdi onlarda yavrulayıp duruyorlar maşaallah.. İyi bir bakım yapılmışsa şansınız düşük olsa bile yavru alabilirsiniz.. Ha şunu da söyleyeyim yanına erkeği atınca çok korkmuştu sürekli tellerden bana bakıp çıkarın beni der gibiydi konuşuyordu da. Tabi ben ilgimi kestim o da ilgiyi eşinde bulmuştu.

13. Sinan EREN

mrb arkadaşlar bende beş yaşında çift var yılda üç batın beş veya altı yavru veriyo & bir yaşında iki çift verseler değişmem tam randımanlılar yavru bakmayı iyi biliyolar ölüm olmuyor boş yumurtayı dışarı atarlar tecrübe konuşuyor daha ne desem..

14. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Yeni aldığınız genç kuşlarınızla 8 yaşındaki kuşunuzu aynı kafese koymayın onlara zarar verebilir.

Sayfayı Paylaş