petshop

Kuşuma hangi ırktan eş alabilirim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asi Gangster tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Asi Gangster

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim Dişi Jumbo Kırması muhabbet kuşuma hangi ırktan/türden erkek muhabbet kuşu alayım ? Birde size birşey daha anlatayım ;

Bu konuyu açmadan önce bu dişi kuşuma 2 tane erkek muhabbet kuşu aldım . İlk aldığım çiftleşme döneminde olan erkek bir tepeli muhabbet kuşu (RESİM AŞAĞIDA) .
    Bu kuşu aldım filan aradan 1 hafta geçti erkek benim dişi kuşa pas vermedi . Ama şöyle bir şeyde oldu . Alıcağım günden önce akrabamız gelerek dişi kuşunu bize bırakıcağını söyledi kafesiyle . Sonrada işte aldım bu erkek kuşu filan koydum benimkinin kafese kuş bir oraya bir buraya . Resimdede var aradaki boy ve endam farkı :D . Neyse işte bizim kafesten alarak akrabamızın kuşunun kafesine koydum . Bu kuşa nasıl kur yapıyor bizim yeni erkek . Sonra işte bir hafta geçti değiştirdik :D . Yani olmadı :D ... Adam bize "ben getireceğim size" diyerek gittik . Bizim dişi kuşuda getirdik gördü adam onu . Sonra işte yarın oldu filan aldık kuşu . Eve geldik koydum kuşu bizim dişinin kafese . Akrabamızın kuşta gitmişti . Herneyse bu kuşla bir anlaştılar bir kur yapmalar bir öpüşmeler benim dişide kuyruğunu kaldırıyor ama nedense erkek gelmiyor sebebi de çiftleşme döneminde olmadığı içinmiş :D
    [​IMG] Soldaki aldığım erkek
    Sonra öyle 1 ay'a yakın durdu filan sonra işte ben yanlışlıkla üstüne basarak :( öldü :( O günden beri hep ölmek için yalvardım :( Sonra iki veya üç gün önce şans yine yüzüme güldü . Dayım anneanemlere bir tane kuş getirmiş . Anneanemin de kuşu ölmüştü sonra bir tane dişi kuş almıştı buda ikinci dişi kuştu . İşte öyle böyle derken bunlar kavga ediyor anneanem dediki " Bunlardan dayının getirdiği kuş çok yaramaz onu değiştirelim " dediğinde hemen ben dedimki "benim kuşa erkek alalım onun yerine" anneanem de "tamam" dedi ve bekliyorum hala :) İşte sorum şu ;
    Bu benim dişi kuşa hangi ırktan/türden kuş alabilirim siz söyleyin :D (RESİM AŞAĞIDA) Yavrularım olsun :( Kuşun ırkı Jumbo Kırması
    Siz söyleyin hangi ırktan alabilirim ?
    Ve uzun olduğu için özür dilerim :)

#1 Asi Gangster, 9 Ekim 2015
    Son düzenleme: 9 Ekim 2015
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    7
    Yer:
    istanbul/pendik calışma saatlerinde şişli
    şuanda cere böyle ise eş almana gerek yok cıftleşmez :)

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Bu kuş jumbo kırması işe, Jumbo alabilirsin, jumbo kırması alabilirsin., ingiliz alabilirsin..

4. Mustafa AKÇAKAYA

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Jumbo biraz pahalıya kaçar.Levent Bey'in dediği gibi İngiliz veya Jumbo kırması alabilirsiniz.2-3 hafta bekleyin derim.İyice kızışsın dişi.

5. Asi Gangster

Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İstanbul
    murat DEMİR11 ; O kızışma döneminde sadece dönemi geçiyor ondan dolayı ?? :)

Levent ACAR ; Veterinere hasta olduğunda götürmüştüm ALLAHA ŞÜKÜR İyi de İşte türü nedir diye sordum jumbo kırması dedi birde adam veteriner hekimdi :) Ve sağol abi tercihlerin için ... ( Bence jumbo kırması veya ingiliz orjinal alıcağım gibi )

Mustafa AKÇAKAYA ; Kuş zaten çiftleşme döneminde sadece çiftleşme dönemi geçiyor . Ondan dolayı acilen alıcam ki yavru olsun . Ve jumbo kırması bulabilirsem alıcağım ingiliz varmı bilmiyorum :) ...

Sayfayı Paylaş