petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma hangi ırktan eş alabilirim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asi Gangster tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Benim Dişi Jumbo Kırması muhabbet kuşuma hangi ırktan/türden erkek muhabbet kuşu alayım ? Birde size birşey daha anlatayım ;

Bu konuyu açmadan önce bu dişi kuşuma 2 tane erkek muhabbet kuşu aldım . İlk aldığım çiftleşme döneminde olan erkek bir tepeli muhabbet kuşu (RESİM AŞAĞIDA) .
    Bu kuşu aldım filan aradan 1 hafta geçti erkek benim dişi kuşa pas vermedi . Ama şöyle bir şeyde oldu . Alıcağım günden önce akrabamız gelerek dişi kuşunu bize bırakıcağını söyledi kafesiyle . Sonrada işte aldım bu erkek kuşu filan koydum benimkinin kafese kuş bir oraya bir buraya . Resimdede var aradaki boy ve endam farkı :D . Neyse işte bizim kafesten alarak akrabamızın kuşunun kafesine koydum . Bu kuşa nasıl kur yapıyor bizim yeni erkek . Sonra işte bir hafta geçti değiştirdik :D . Yani olmadı :D ... Adam bize "ben getireceğim size" diyerek gittik . Bizim dişi kuşuda getirdik gördü adam onu . Sonra işte yarın oldu filan aldık kuşu . Eve geldik koydum kuşu bizim dişinin kafese . Akrabamızın kuşta gitmişti . Herneyse bu kuşla bir anlaştılar bir kur yapmalar bir öpüşmeler benim dişide kuyruğunu kaldırıyor ama nedense erkek gelmiyor sebebi de çiftleşme döneminde olmadığı içinmiş :D
    [​IMG] Soldaki aldığım erkek
    Sonra öyle 1 ay'a yakın durdu filan sonra işte ben yanlışlıkla üstüne basarak :( öldü :( O günden beri hep ölmek için yalvardım :( Sonra iki veya üç gün önce şans yine yüzüme güldü . Dayım anneanemlere bir tane kuş getirmiş . Anneanemin de kuşu ölmüştü sonra bir tane dişi kuş almıştı buda ikinci dişi kuştu . İşte öyle böyle derken bunlar kavga ediyor anneanem dediki " Bunlardan dayının getirdiği kuş çok yaramaz onu değiştirelim " dediğinde hemen ben dedimki "benim kuşa erkek alalım onun yerine" anneanem de "tamam" dedi ve bekliyorum hala :) İşte sorum şu ;
    Bu benim dişi kuşa hangi ırktan/türden kuş alabilirim siz söyleyin :D (RESİM AŞAĞIDA) Yavrularım olsun :( Kuşun ırkı Jumbo Kırması
    Siz söyleyin hangi ırktan alabilirim ?
    Ve uzun olduğu için özür dilerim :)

#1 Asi Gangster, 9 Ekim 2015
    Son düzenleme: 9 Ekim 2015
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    şuanda cere böyle ise eş almana gerek yok cıftleşmez :)

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Bu kuş jumbo kırması işe, Jumbo alabilirsin, jumbo kırması alabilirsin., ingiliz alabilirsin..

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Jumbo biraz pahalıya kaçar.Levent Bey'in dediği gibi İngiliz veya Jumbo kırması alabilirsiniz.2-3 hafta bekleyin derim.İyice kızışsın dişi.

5. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    murat DEMİR11 ; O kızışma döneminde sadece dönemi geçiyor ondan dolayı ?? :)

Levent ACAR ; Veterinere hasta olduğunda götürmüştüm ALLAHA ŞÜKÜR İyi de İşte türü nedir diye sordum jumbo kırması dedi birde adam veteriner hekimdi :) Ve sağol abi tercihlerin için ... ( Bence jumbo kırması veya ingiliz orjinal alıcağım gibi )

Mustafa AKÇAKAYA ; Kuş zaten çiftleşme döneminde sadece çiftleşme dönemi geçiyor . Ondan dolayı acilen alıcam ki yavru olsun . Ve jumbo kırması bulabilirsem alıcağım ingiliz varmı bilmiyorum :) ...

Sayfayı Paylaş