Karadeniz Pet

Kuşuma kendimi nasıl sevdiririm?

• Konbuyu başlatan Romeo
  • Başlangıç tarihi
R

Romeo

Guest
2-3 gün önce bir kuş aldım.Tabiki yerini yadırgadığı için bizden kaçıyor.Siz kuşunuza kendinizi nasıl sevdirdiniz?Nasıl alıştı?Ne yapmam gerekiyor elimi uzattığımda benden kaçmasın diye?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinrim :eek:

öncelikle tutmaman lazım hiçbir şekilde tutmamalısın şimdi senden korkuyorsa kafesinin yanına gidip yarım saat bir saat onunla konuş sohbet et yavaşça alışacaktır gelişmeleri bildir yardımcı olacaklar olur

bi kaç gün kafesinde kendi haline bırak sonra kafesin yanında kısık sesle güzel sözler söyle kuş fazla büyük değilse 1-2 aylıksa rahatlıkla alışır kuş 1 yaşına yaklaşmış ise baya çaba sarfetmen gerek yanında ani hareketler yapma kafesin yanında elinide göster alışsın aç bırakma hiçbirzaman elimden yem yesin diye açbırkamaya kalakma elinden yem ilerleyen zamanlarda eline yem alıp kafeste yem yedirmeye çalış eğere yemezse uğraşma 1 -2 saat sonra tekrar dene ama elini çok yavaş aherket ettir ilk orkucaltır ama birkaç denemeden sonra yemi yiyecelkir hata yemi yerken elini biraz uzağa tut ekine zıplasın asla avuçlamayaın 1-2 hafta böyle yaparsanız alışır size ortama ve size alışmadan salmayın kuşu sağa sola çarpar sakatlana bilir ben böyle yaptım sabırla 1 aylıken almıştım şuan 4.5 aylık 15 e yakın kelime biliyor öpücük atıyor bol bol kuşluktan çıktı bazen kuş olduğunu unuttuğunu düşünüyorum :) en nemlisi sabır sabır sabır çok şefkatli olun ona karşı emin olum karşılığını veriyorlar benim ilk kuşum ve başarılıoldum

öncelikle tutmaman lazım hiçbir şekilde tutmamalısın şimdi senden korkuyorsa kafesinin yanına gidip yarım saat bir saat onunla konuş sohbet et yavaşça alışacaktır gelişmeleri bildir yardımcı olacaklar olur

Sağol, dediğini yaptım şuan yanından yazıyorum.Artık ben geldiğimde öteki yana kaçmıyor buda birşey :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Bu arada kuş hep aynı tünekte ne sağa ne sola gidiyor.Tek yaptığı tüm gün orda durmak :(

Daha alisma asamasinda eve yeni gelmis fazla zorlama 1-2 gun

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benimde 6 günlük kuşum var bu forumun kullanıcıları sayesinde artık kuşum bugün omuzuma koluma felan çıkmaya başladı ben bun nasıl başardım söylüyeyim ilk 2 3 gün sadece onunla konuş arada bir işaret parmağını kuşun alt boğazına getir ve okşa ilk zamanlar tereddüt edecektir hiç zorlama ısırmak istediğinde elini hızlı bir şekilde çekme bırak ısırsın hızlı bir şekilde çekersen ürker ve senden soğur sonra elini ona yaklaştırmadan kafesin içine sokup onunla sohbet et şarkı felan söyle(parmakla okşamak adamından sonra) bi zaman sonra seni tanımaya başlıycaktır elini kafese sok işaret parmağınla onu sev onunla insanmış gibi konuş ve birden bakıcaksınki sana alışmış benim düne kadar hiç umudum yoktu ama sabır gerektiriyormuş bunu öğrendim

Merhabalar,

Ben de yaklaşık 4 ay önce dişi bir muhabbet kuşu aldım maviş renkte. Öncelikle kuşunuzla her gün en az 10 dakika ilgilenmeniz ve onunla konuşmanız gerekiyor. Yemek ve suyunu mutlaka siz değiştirin arada parmağınızıonu korkutmadan kafese sokup parmağınza konmasını bekleyin. Çok sürmeden sizi sevecektir.

Kolay gelsin :):)

Kuş 7-8 aylık.Sanırım o yüzden bana zor alışacak :/

Kuşada zaman vermek lazım.çünkü aldığınız yerde bir sürü arkadaşlarının içinden değişık bir ortama gelmiş.biraz unutması.ortama alşıması lazim.

Kuş eve geleli az bir süre olmuş,zamanla alışacaktır.

Geri