Karadeniz Pet

Kusuma nasıl kılo aldırıcam ?

Bendüldül

Meraklı Üye
Arkadaslar cok hareketli pek yerinde durmuyor ve cok fazla yemiyor zayif bir bedeni var simdiye kadar hic hastalanmadi ama 2 3 aylik bir kus nasil kilo aldirabilirim

hasta olmuyosa dert etmeyin bence. insanlarda nasil cok yese bile zayif olan ya da su icse bile yarayan, kilolu olanlar var. biraz kusunuzun yapisiyla alakali ve bunu pek degistiremezsiniz. hastalik vb. durumlar haric fiziksel olarak minikse kus zaten cok fazla buyumez, iri olmaz. cok hareket etmeleri de zayiflatiyo ciddi anlamda. ozellikle ucuyosa sık sık zayif gibi gorunebilir size. ama onemli olan saglikli olmasi. zayif olmasi hasta ya da hasta olabilir anlamina gelmez. siz haftada bir ya da iki kere mama yapin, suyunu yemini tazeleyin. arada meyve sebze verin. bol bol ilgilenin. eger cok isterseniz kilo almasini ucuyosa serbest, ucma suresini kisaltin ama gerek yok bence. saglikliysa problem yok ki gayEt saglikli duruyo kusunuz. gule gule besleyin

Kilolu olunca ne olacak onu anlamadım. Ne kadar kilo o kadar az ömür.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videoda kuşunuz maşaAllah çok hareketli gözüküyor :) Bence kilosunda da herhangi bir sıkıntı yok.

Maşallah çok sağlıklı ve bakımlı. Kıpır kıpır bir kuşa sahipsiniz. Size ilgisi mükemmel. O kapıyı acsaydiniz içime dert oldu :))

Maşaallah kuşunuz çok sağlıklı ve güzel güle güle besleyin

Kuşunuzu diğer iri ırklarla kıyaslamayınız.
Kuşunuzun kilosu yerinde.Fazla kilo yağlanmaya neden olur.Uçmama ve erken kayıplara yol açabilir.Irkına göre ideal boyutlarda.

ben 115 kilo oldumda 1 gram veremiyorum. şimdi düşün bence

Geri