Karadeniz Pet

Kuşuma nasıl konusma ogretırım

• Konbuyu başlatan Tej-Parker
  • Başlangıç tarihi
T

Tej-Parker

Guest
Merhaba Arkadaşlar . Foruma yeni üye oldum. Öncelikle Sizlere İyi Forumlar Dilerim. Benim 1 tane erkek muhabbet kuşum var. Kaç aylık yada kaç yaşında tam bilmiyorum . 3-4 ay önce bi arkadaşımın kedi alması üzerine kuşu bana verdi ve ben besliyorum . Kuş 2 aydır kafesin kapısı açıkken dışarı çıkıyor . İstediğinde İçeri giriyor . Yanında olsamda olmasamda sürekli kafasına göre ötüyor . :) fakat hiç kelime bilmiyor . Yanına 1 tanede dişi almayı düşündüm ama kavga ederler diye almadım . ( Kafes biraz küçük ) . Kafesin dışarısında ise uçuyor omuzuma elime yada kafama geliyor .(ama sadece bana geliyor) .

- Sizce Neden Konuşmuyor . Çok Denedim ama hiçbişey konuşmadı daha . Ne yapmalıyım . Yanına Bi Dişi Alsam zarar verirler mi ?

Yavruyken bişeyler öğretmek daha kolay büyüdükçe zorlaşır.yaşıda önemli

Fotoğrafını eklerseniz yaşı hakkında yorumlarda bulunabiliriz. 7-8 aylıktan daha büyükse artık konuşması imkansız gibi birşeydir. Konuşturmak için en ideal olanı, daha yuvadan yeni atlayıp yeni yem kırmayı öğrenmiş yavru bir kuş edinmektir.

Yanına rastgele bir dişi alıp koyarsanız çok büyük bir ihtimalle anlaşamayacaktır ve kavga edeceklerdir. Bu kavgalar ölümcül de olabilir yani siz farketmezseniz birbirlerini öldürebilirler. Muhabbet kuşları eşlerini kendileri seçer.

Size tavsiyem, bulunduğunuz yerde bir muhabbet kuşu üreticisi ile iletişime geçip, kuşu salma kafese birkaç dişinin yanına atmanızdır. O zaten bir süre sonra içlerinden birisiyle anlaşır (birbirlerini kaşırlar, sürekli yan yana dururlar vs.) ve siz de böylece ona eşini seçtirmiş olursunuz. Bu yöntemle yavru alma ihtimaliniz de çok yüksektir.

Fotoğrafını eklerseniz yaşı hakkında yorumlarda bulunabiliriz. 7-8 aylıktan daha büyükse artık konuşması imkansız gibi birşeydir. Konuşturmak için en ideal olanı, daha yuvadan yeni atlayıp yeni yem kırmayı öğrenmiş yavru bir kuş edinmektir.

Yanına rastgele bir dişi alıp koyarsanız çok büyük bir ihtimalle anlaşamayacaktır ve kavga edeceklerdir. Bu kavgalar ölümcül de olabilir yani siz farketmezseniz birbirlerini öldürebilirler. Muhabbet kuşları eşlerini kendileri seçer.

Size tavsiyem, bulunduğunuz yerde bir muhabbet kuşu üreticisi ile iletişime geçip, kuşu salma kafese birkaç dişinin yanına atmanızdır. O zaten bir süre sonra içlerinden birisiyle anlaşır (birbirlerini kaşırlar, sürekli yan yana dururlar vs.) ve siz de böylece ona eşini seçtirmiş olursunuz. Bu yöntemle yavru alma ihtimaliniz de çok yüksektir.

En yakın zamanda fotograf atmaya calısacagım.

Merhaba ilk olarak kuşunuzu yavruyken almanız daha iyi olur ve sağlıklı bir kuş hareketli bir kuş olması konuşmasını kolaylaştırır kuşunuzun konuşması için erkek olması gereklidir konuşmasına yardımcı olmak için petshoplarda konuşturucu yem bulunmaktadır.
Ayriyetten kuşunuzla ilgilenmelisiniz fakat onu ürkütmeden yavaş yavaş kafesinin etrafına ellerinizi koyunve sessiz bir şekilde ona adını söyleyin (ama fısıldamayın sesiniz duyulsun) daha sonra kuşunuz yavru ise kafesteki tünekleri çıkartın kuş 2-3 tur kafesin etrafında tellere atlıyacaktır daha sonra yavru olduğu için yorulacak ve biyere konmak isteyecektir siz tünekleri çıkardıktan sonra elinizi yavaşça kafese sokun ve biraz bekleyin kuşunuz sizin elinize konacaktır bunu 6-7 gün tekrarlayın kuşunuz elinize alışacaktır ve size alıştıktan sonra sizin taklidinizi yapmaya başlar biz buna kuşun konuşması deriz fakat sadece taklidinizi yapar ve taklidinizi yapması için size güvenmesi gerekir. iyi günler

1 yaşına yaklaşmıs belki de 1 yasındadır bu kus. Bu vakitten sonra konusması zor ama aşırı ilgi işe yarayabilir.

Geri