petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşuma ne oldu bi bakar mısınız? :( (video)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve brcmnks tarafından 3 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. brcmnks

brcmnks Guest

[YOUTUBE]A0G_-4i-9j8&list=HL1399143807&feature=mh_lolz[/YOUTUBE]

neden böyle yapıyor ?

2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Youtube giremediğinm için bakamıyorum. İlgilenen arkadaşlar cevap verecektir

3. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yem kusmaya çalışıyor bence. Yeni yeni deniyor heralde. Kafa da sallayabilir arada.

4. brcmnks

brcmnks Guest

9 gün önce almıştım. böyle bir şey yapmamıştı.ilk kez bugun yaptı. hasta filan değildir umarım :(

5. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Videonun başında biraz kabarık gibi, halen öyle mi normal mi? benimki sadece bir tahmin başka bir şey de olabilir.

6. brcmnks

brcmnks Guest

teşekkürler. şu an normal. uyuyor.

7. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yediği birşey dokunmuş zamanla geçer yem yiyor mu su içiyor mu kontrol etmen gerek

8. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusma halleri.Korkma.Yemine taş koy.ayrı kabada koyabilirsin.Yemi öğütemmiştir

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  10. brcmnks

brcmnks Guest

Farkki bir sey de yemiyor ki. Yavru oldugu icin simdilik vermiyorum. Yem yiyor. Bu ara su da iciyor. Yani icerken gördüm. Daha once görmüyordm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:08 -->-> Daha önceki mesaj 11:06 --

Kus kumu aldim. Yemine karistirdim. Suyuna vitamin de koyuyorum. Bu ara cok kasiniyor. Acaba agzina kepek tüy filan mi geliyor. Kasinmasi normal tüy degistiriyordur demisti pet shop

11. Fırat TORUN

Fırat TORUN New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşta 2 gün sürekli böyle yapıyordu. Sonra bıraktı.

12. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşu kendi yerine koy.Hergün et yersen ne olur sence? Vücudunda yağlanma artar kilon artar damarların tıkanır kalbin teklemeye başlar kanser riskin çoğalır.Dengeli beslenmen zorundasın yani.Kuşlarda da çok fazla mama verirsen veya yemlerine taş koymazsan böyle sonuçlar olur.Ki kuşlar zaten taşla öğütür yediklerini.Mutlaka her zaman taş koy yemlerine.Ayrı bir kaba da koy.

13. brcmnks

brcmnks Guest

Evet sanki biraz fazla yiyor.ama normal mi onu su an bilemiyorum. O zaman ondan da olabilir. Ne yapmaliym peki

14. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kum olarak geçer heryerde ama bir ince kum vardır birde mercan kırığı gibi taş vardır.Kumu genellikle hijyen olarak kafes tabanına sererler.Taş biraz farklı.Hem mineral var hemde öğütme anlamında çok iyi.İnternetten alabilirsin istersen.Ben bu ürünü kullanıyorum.

Versele Laga Grit Kuş Kumu 2,5 kg / Kuş / Papağan Vitamini - Papağanlar için Vitamin / Juen Pet Market / Pet Shop

15. brcmnks

brcmnks Guest

şu an bunu kullanıyorum ben.
    Bonnie Kuş Kumu 250 gr / Kuş / Papağan Vitamini - Papağanlar için Vitamin / Juen Pet Market / Pet Shop

bu da fotoğrafı.belki biliyorsunuzdur ama yine de fotoğrafını çektim nasıl olduğunu gösterbilmek için.. bundan sonra sizin önerdiğinizden alıcam. teşşekkür ederim.

16. Mete AYVALI

Benim Ölen Kuşumda Aynısını yapıyordu Ama problem olmuyor diye biliyorum ama yinede işi bilenlere bırakıyım

17. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bunları kafes altına seriyolar dediğim gibi.Size yolladığım linkteki daha kaliteli.İçinde kömürde var.Mercan kırığı filan.Hiçbir sorun yaşamazsınız.Ve endişelenmeyin de.Kuşunuz sadece hazımsızlık geçiriyordur.

18. brcmnks

brcmnks Guest

pekala. yardımınız için tesekkürler.

19. Özgür+

Özgür+ Guest

boğazına tüyü yapışmış olabilir . benimkiler de böyleydi . tüylerini temizletikten sonra yapıyorlardı. su içiriyodum yada ballı kraker yediriyodum onunla beraber tüy de miğdesine gidiyodu . tüyü gördün mü derseniz evet gördüm :)

Sayfayı Paylaş