Karadeniz Pet

Kuşuma oyuncak yaptım korkuyor

AB990

Meraklı Üye
image.jpeg
image.jpeg
Öğrenci olduğum için evde yalnız kalıyor ve sıkılıyor diye bulduğum kısa bir boşlukta böyle birşey yaptım fakat kafesine astığım da biraz salanınca çok fazla korkuyor belkide sevmedi fazla ısrara gerek yok fakat alışsa çokta sevebilir alışması için ne yapabilirim?
Gece yaptım ve bugün akşam a kadar durdu fakat korkuyor halen.

Yapımı basit olan bu tarz oyuncak öneriside alabilirim ?

Aynalı bir salıncak kullanın bence.
Oyuncağı tehdit olarak algılıyor.
Israrcı olmayın derim.

Bende kuşlarıma oyuncaklarını hep kendim yaptım başta korktular ama bi süre sonra alışıyorlar hatta çok seviyorlar. Sen fazla üsteleme o zaten merak eder gider bi iki gaga atar alışır. Öyle olmazsa çıkarırsın zaten.

Bende kuşlarıma oyuncaklarını hep kendim yaptım başta korktular ama bi süre sonra alışıyorlar hatta çok seviyorlar. Sen fazla üsteleme o zaten merak eder gider bi iki gaga atar alışır. Öyle olmazsa çıkarırsın zaten.
Acaba kaç günde alışır taktığım da korkudan yerinden kıbıldamadı kanat çırptı sallanınca felan bayya böylede yerde bekledi

Benim bıcırıklar çok meraklılar bi kaç saate merak edip inceleyip alışmışlardı. İsterseniz siz fazla zorlamayın yazık yavrucağa yerinden kıpırdamıyorsa çıkarın oyuncağı :)

Benim bıcırıklar çok meraklılar bi kaç saate merak edip inceleyip alışmışlardı. İsterseniz siz fazla zorlamayın yazık yavrucağa yerinden kıpırdamıyorsa çıkarın oyuncağı :)
Zaten taktım bi 10 saat durdu akşam takmıştım zaten sonra çıkardım peki bunun gibi basit düzeyde yapabileceğim başka oyuncak var mı ? :)

14808842533950.jpg
bulabilirseniz marketlerde böyle şeyler ucuz oluyor. Ben 2 halkayı 1 TL ye almıştım. Aynı şekilde arkada ki renkli şeyleride zamanında 2-3 TL ye almıştım. Bu tarz şeyler bazen marketlere geliyor, küpe , bileklik diye geçiyor ucuzda oluyor 1-2 TL. Bu şekilde değerlendirebilirsiniz . kuşlar çok sever.

14808842533950.jpg
bulabilirseniz marketlerde böyle şeyler ucuz oluyor. Ben 2 halkayı 1 TL ye almıştım. Aynı şekilde arkada ki renkli şeyleride zamanında 2-3 TL ye almıştım. Bu tarz şeyler bazen marketlere geliyor, küpe , bileklik diye geçiyor ucuzda oluyor 1-2 TL. Bu şekilde değerlendirebilirsiniz . kuşlar çok sever.
Anladım yarın bakayım çok teşekkür ederim :)

İpin ucuna pinpon topu ben de yapmıştım daha önce. Severek mi kızarak mı bilmiyorum ama hep oynuyordu kuşum onunla. Vurur top geri gelip kendisine çarpacak olunca kızar tüylerini kabartıp tekrar vurur kızgınlık sesleri çıkarır ittirir çekiştirir etrafında döner. :) aslında güzel oyuncak, psikolojisini bozacak derecede korkmuyorsa bi iki gün dursun derim tavrı değişir belki.

İpin ucuna pinpon topu ben de yapmıştım daha önce. Severek mi kızarak mı bilmiyorum ama hep oynuyordu kuşum onunla. Vurur top geri gelip kendisine çarpacak olunca kızar tüylerini kabartıp tekrar vurur kızgınlık sesleri çıkarır ittirir çekiştirir etrafında döner. :) aslında güzel oyuncak, psikolojisini bozacak derecede korkmuyorsa bi iki gün dursun derim tavrı değişir belki.
Psikolojisini bozacak derece şöyle mi oluyor acaba ; taktım kafesine o uçarken sonra girmek istemedi kafese çıkardım girince taktım kafesi biraz küçük çarptı topa yanlışlıkla sonra sallanınca kanat çıraparak kaçtı bunun gibi bide çok ilgilenmedi zaten 23:00 gibi taktım sabah 16:00 da çıkardım bu dediklerimi akiam yaptı sabah gözlemliyemedim.

Sarı renk var ya topun birde onu mu denesem ki renkle ilgili problem olur mu :)

Benimki turuncu toptu. Psikolojisinin bozulması nedir, bana göre sırf o oyuncak var diye korkudan köşeye çekilip yemeden içmeden kesildiyse zorlamaya gerek yok derim.

Benimki turuncu toptu. Psikolojisinin bozulması nedir, bana göre sırf o oyuncak var diye korkudan köşeye çekilip yemeden içmeden kesildiyse zorlamaya gerek yok derim.
Sanırım birazcık çyle oldu daha uygun gözlemleyebileceğim bir vakit tekrar deneyim sarı diye yanlış demişim turuncu evet onu deneyim birde olmadı yardımınız için teşekkür ederim :) iyi geceler

Bir de ben topu iple zemine yakın sarkıtmıştım. Kuş aşağıda ayağı yere basar halde oynaşıyordu topla.
Bi kere de süngerden kuş koymuştum ki tepesine çıkıp "canım kuşum benim cici kuşum benim tatlı kuşum benim" diyerek parçaladığını kahkahayla izlemiştim. : D

Benimki de yeni oyuncak geldi mi korkardi , o yüzden ilk gün kafesin dışına asarim 2. yada 3. Gün kafes içine.

Bir de ben topu iple zemine yakın sarkıtmıştım. Kuş aşağıda ayağı yere basar halde oynaşıyordu topla.
Bi kere de süngerden kuş koymuştum ki tepesine çıkıp "canım kuşum benim cici kuşum benim tatlı kuşum benim" diyerek parçaladığını kahkahayla izlemiştim. : D
Sizin ki bayya hareketliymiş Maşallah :D

Topu küçültmeyi deneyi bence ufak biraz daha uygun boyutlarda iyi olur