petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma Şahin Saldırdı Yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Kadir Ersoy tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Kadir Ersoy

NOT: KUŞ 2 AYRI VETERINERE GİTTİ.

Az önce hava güzel kuşum biraz güneşlensin diye balkona çıkardım bizde eşimle kahvaltı hazırlamaya başladık. Kuş birden bağırmaya başladı bir baktım kafese şahin saldırıyor zorda olsa kovaladim fakat kuşum yara almış. Veterinere goturdum açık yaraya iğne sıktı kan pıhtılaşma yapsın diye birde krem verdi(Terramycin) bizi gönderdi. Sizce kuşum yaşarmı resimlerini koydum ne yapmam gerekir yardımıniza ihtiyacım var eşim çok ağlıyor.

#1 Kadir Ersoy, 22 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Şubat 2014
  2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum burda cok söyledim balkona koymayın kuşularinizi bi veterinere götür yoksa kan kaybından öle bilir. balkona koyma cam kenarina koy

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bu dakikadan sonra yapabilecek hiçbir şey yok sanırım o iğne kanı durdurmak ve kurutmak içindi.. Güvercin olsaydı dikmenizi önerirdim fakat muhabbet kuşu daha hassas ona dayanamaz sanırım.. İnşaallah iyileşir dualarımız kuşunuzla

4. Kadir Ersoy

Veterinere götürdüm ama bisey yapamıyor.

5. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Hala tünekte durabiliyosa dirençlidir. Bence durumu iyi olacak.
    Bilmişlik yapmıyorum yanlış anlaşılmasın sadece iyiyi düşünüp iyi olmasını diliyorum.

6. kenan

kenan Guest

Bence başka veterinere götürün kremlik gibi durmuyor

7. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam durdugun hata veterine götür hemen ama fazla ümitlenme iç organları görünüyor galiba yanlış bakmadıysam.

8. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    acık yara kusunuzu ıyı dezenfekte etmelısınız allah gecınden versın yara enfeksyon kaparsa yasama sansı yok denecek kadar az olur :( kafesını ıyıce sıcak ve deterjanlı suyla yıkayın tunek ve tum materyallerı sonra kusunuzu koyun

9. Kadir Ersoy

O sarı olan krem eti görünüyor sadece. Veterine iyice bakti

10. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ya dikişide yapamıyosa kanı durduramıyosa ne şeyime yarıyo bun veterinerler.boşamı okuyo boşamı tonla para alıyolar.sende nerde oturuyosun be kardeşim.şahinin ne işi var

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Muhabbetkuşlarının derileri çok hassas dikiş tutmayabilirdi çok derin değilse geçecektir inşallah.. Umarım götürdüğünüz veteriner kanatlı hayvanlardan anlayan bir veteinerdir

12. Kadir Ersoy

Muğla/Marmaris merkez hayatımda ilk defa gördüm şahini belgesel dışında.

13. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    cem arkadas yenı üye zaten sahın degılde atmaca olabılır o dostum vıtamını ver ve kusunu stresten uzak sıcak bı yere koy ılgılen morlı ıyı olursa yarasıda ıyılesecektır

14. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    baticon iyi gelmezmi? üstüne de gazlı bez sararsın.şuan için yapabilceğin tek şey bence bu? ağzından da vitamin ver güçlü kalsın.

15. Kadir Ersoy

1 senedir bizimle beraber bu kuş arkadaşlar; yemek yemez su icmez ise ne olacak extra bilgilerineze ihtiyacım var amatör olarak fazla bilgim olmadan besledim bu kuşu küçücük tü ilk aldığımızda bi ara sadece kaşıniyor diye bile veterinere götürdüm. Şuan sadece tuneginde sağ kanadı kalkik olarak duruyor.

16. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ya şu durumu kurtarda yemeği ver elbet.yokmu evde baticon filan.kanamayı durdursana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

üstüne gazlaı bez sar.hava alsın yara

17. Sinan ÇELİK

Büyük geçmiş olsun inşallah düzelir atmacadır büyük ihtimalle saldıran iğne sıkıp kanı kurutmaya çalışmış veteriner şuan kan akışı devam ediyor mu ? eğer kan durmazsa zaten fazla yaşamaz. İnşallah iyi olur.

18. Kadir Ersoy

Kanaması durdu, baticol ve krem veteriner tarafından sürüldü. Ben bundan sonra yapmam gerekenleri bilmek istiyorum.

19. Samet Çağlar

geçmiş olsun :( umarım iyileşir

20. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    rahat ettir kuşu.vitamin ver.ara sırada sen sür baticonu.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuş