Karadeniz Pet

Kuşuma Şahin Saldırdı Yardım.

• Konbuyu başlatan Kadir Ersoy
  • Başlangıç tarihi
K

Kadir Ersoy

Guest
20140222140423.jpg

20140222140414.jpg

NOT: KUŞ 2 AYRI VETERINERE GİTTİ.

Az önce hava güzel kuşum biraz güneşlensin diye balkona çıkardım bizde eşimle kahvaltı hazırlamaya başladık. Kuş birden bağırmaya başladı bir baktım kafese şahin saldırıyor zorda olsa kovaladim fakat kuşum yara almış. Veterinere goturdum açık yaraya iğne sıktı kan pıhtılaşma yapsın diye birde krem verdi(Terramycin) bizi gönderdi. Sizce kuşum yaşarmı resimlerini koydum ne yapmam gerekir yardımıniza ihtiyacım var eşim çok ağlıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
dostum burda cok söyledim balkona koymayın kuşularinizi bi veterinere götür yoksa kan kaybından öle bilir. balkona koyma cam kenarina koy

Bu dakikadan sonra yapabilecek hiçbir şey yok sanırım o iğne kanı durdurmak ve kurutmak içindi.. Güvercin olsaydı dikmenizi önerirdim fakat muhabbet kuşu daha hassas ona dayanamaz sanırım.. İnşaallah iyileşir dualarımız kuşunuzla

Hala tünekte durabiliyosa dirençlidir. Bence durumu iyi olacak.
Bilmişlik yapmıyorum yanlış anlaşılmasın sadece iyiyi düşünüp iyi olmasını diliyorum.

Hocam durdugun hata veterine götür hemen ama fazla ümitlenme iç organları görünüyor galiba yanlış bakmadıysam.

acık yara kusunuzu ıyı dezenfekte etmelısınız allah gecınden versın yara enfeksyon kaparsa yasama sansı yok denecek kadar az olur :( kafesını ıyıce sıcak ve deterjanlı suyla yıkayın tunek ve tum materyallerı sonra kusunuzu koyun

O sarı olan krem eti görünüyor sadece. Veterine iyice bakti

ya dikişide yapamıyosa kanı durduramıyosa ne şeyime yarıyo bun veterinerler.boşamı okuyo boşamı tonla para alıyolar.sende nerde oturuyosun be kardeşim.şahinin ne işi var

Muhabbetkuşlarının derileri çok hassas dikiş tutmayabilirdi çok derin değilse geçecektir inşallah.. Umarım götürdüğünüz veteriner kanatlı hayvanlardan anlayan bir veteinerdir

ya dikişide yapamıyosa kanı durduramıyosa ne şeyime yarıyo bun veterinerler.boşamı okuyo boşamı tonla para alıyolar.sende nerde oturuyosun be kardeşim.şahinin ne işi var

Muğla/Marmaris merkez hayatımda ilk defa gördüm şahini belgesel dışında.

cem arkadas yenı üye zaten sahın degılde atmaca olabılır o dostum vıtamını ver ve kusunu stresten uzak sıcak bı yere koy ılgılen morlı ıyı olursa yarasıda ıyılesecektır

baticon iyi gelmezmi? üstüne de gazlı bez sararsın.şuan için yapabilceğin tek şey bence bu? ağzından da vitamin ver güçlü kalsın.

1 senedir bizimle beraber bu kuş arkadaşlar; yemek yemez su icmez ise ne olacak extra bilgilerineze ihtiyacım var amatör olarak fazla bilgim olmadan besledim bu kuşu küçücük tü ilk aldığımızda bi ara sadece kaşıniyor diye bile veterinere götürdüm. Şuan sadece tuneginde sağ kanadı kalkik olarak duruyor.

1 senedir bizimle beraber bu kuş arkadaşlar; yemek yemez su icmez ise ne olacak extra bilgilerineze ihtiyacım var amatör olarak fazla bilgim olmadan besledim bu kuşu küçücük tü ilk aldığımızda bi ara sadece kaşıniyor diye bile veterinere götürdüm. Şuan sadece tuneginde sağ kanadı kalkik olarak duruyor.

ya şu durumu kurtarda yemeği ver elbet.yokmu evde baticon filan.kanamayı durdursana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

üstüne gazlaı bez sar.hava alsın yara

Büyük geçmiş olsun inşallah düzelir atmacadır büyük ihtimalle saldıran iğne sıkıp kanı kurutmaya çalışmış veteriner şuan kan akışı devam ediyor mu ? eğer kan durmazsa zaten fazla yaşamaz. İnşallah iyi olur.

Kanaması durdu, baticol ve krem veteriner tarafından sürüldü. Ben bundan sonra yapmam gerekenleri bilmek istiyorum.

Geri