Karadeniz Pet

Kuşuma Şahin Saldırdı Yardım.

• Konbuyu başlatan Kadir Ersoy
  • Başlangıç tarihi
Açık yaraya batikon sürmeyin . Veteriner okadar neden okuyor para alıyor diyen arkadaşlara da sesleniyorum bu dikiş olayı kumaş dikmeye benzemez kolay bir iş değildir heleki kanatlılarda çok zor. Birde dikiş yapılacak yer traş edilmeli iyice temizlenmeli bunun içinde hayvan sedasyona alınmalı bunuda bu kuşlar kaldıramaz ... Konuya gelicek olursak bandaj çok zor bu konuda yapılacak pek bir şey yok şimdilik ilk öncelik kanamanın durmasını sağlamak olmalı kanama durduysa oraya veterinerin verdiği pom. Düzenli kullanın vitaform alın suyuna katın su içebiliyorsa içemiyorsa siz enjektörle damlatın ağzına . Nedenide enfeksiyonu önlemek için antibiyotik kullanın diyorum enfeksiyon başlarsa işiniz zor... birde pom. İhmal etmeyin...

Not: batikonu veteriner sürdü denilmiş ama yanlış anlaşılmasın o Poviodon iode batikon değil ... Yada scrubtır bölgeyi temizlemek için sürülmüştür...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açık yaraya batikon sürmeyin . Veteriner okadar neden okuyor para alıyor diyen arkadaşlara da sesleniyorum bu dikiş olayı kumaş dikmeye benzemez kolay bir iş değildir heleki kanatlılarda çok zor. Birde dikiş yapılacak yer traş edilmeli iyice temizlenmeli bunun içinde hayvan sedasyona alınmalı bunuda bu kuşlar kaldıramaz ... Konuya gelicek olursak bandaj çok zor bu konuda yapılacak pek bir şey yok şimdilik ilk öncelik kanamanın durmasını sağlamak olmalı kanama durduysa oraya veterinerin verdiği pom. Düzenli kullanın vitaform alın suyuna katın su içebiliyorsa içemiyorsa siz enjektörle damlatın ağzına . Nedenide enfeksiyonu önlemek için antibiyotik kullanın diyorum enfeksiyon başlarsa işiniz zor... birde pom. İhmal etmeyin...

hangi yaraya sürceksin baticonu söylermisin? kapalı yarayamı? doktor gibi konuşuyosun.

hangi yaraya sürceksin baticonu söylermisin? kapalı yarayamı? doktor gibi konuşuyosun.

Veteriner sağlık teknisyeniyim veterinerde çalışıyorum ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

Yanlış biliyorsamda düzeltebilirim

Çok üzüldüm yaa geçmiş olsun inşallah atlatır bunu sizin acınızı anlıyorum ama sizde iyi niyetten çıkartmışsınız kahroluyorsunuzdur ama yapıcak birşey yok siz veteriner arayın bence kuşu götürmeden sorun bakabilirmsiniz diye.

Büyük geçmiş olsun. Çok ilginç bir durum. Karadeniz bölgesinde mi yaşıyorsunuz?

Not: batikonu veteriner sürdü denilmiş ama yanlış anlaşılmasın o Poviodon iode batikon değil ... Yada scrubtır bölgeyi temizlemek için sürülmüştür...

Amerikan tetirdiyotu batikol ise onu sürdü banada sürmemi söyledi. Vitamin verdi Vitaform ismi 1 mercimek tanesi kadar suyuna koy ve hergün değiştir dedi. Icmez ise ne kadar su vermeliyim enjektör ile? Yardimci olurmusun.

oy oy çok geçmiş olsun inşallah bu şirin biran önce iyileşir hepimizi mutlu eder..

kafesın icindekı kusa sahin nasıl saldırabiliyo anlamıs dglm bu darbeyi nasıl vurmus acaba :S

merakımdan dolayı özr dlrm kusunuz icin Allah acil sifalar versın .

Kardeş geçmiş olsun inş hemen iyileşir bence kuşu veterinere bırakın o biraz iyi olana kdr baksın derim tekrar geçmiş olsun inş iyi olur :(

Gecmis olsun durum vahin gozukuyor kanli olan yeri pamukla kapatin bandlayin. kani durdurur sicak yere koyun vitamin verin mama verin yiyemiyorsa siringayla verin.

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Ayrıca veterinerin dediğinin dışında bişey yapmayın benden size tavsiye. Umarım iyi olur kuşunuz.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

yazık kuşa ya kendı kuşum gibi üzüldüm .s inş. en kısa zamanda iyileşir

dostum bant pamuk gibi şeyleri hiç duymadım zaten veteriner yapardı öyle bir şey olsa. aman dikkat diyim. terramycin i de kulak çubuguyla sür. kedi saldıran kuşumun kanadı 2 ay boyunca kanamıştı ben aldıktan sonra aynı içerikli bir kremli iyileştirmiştim bi kaç günde kanaması durmuştu. pek haraket etmemesini sağla çünkü haraket ettikçe daha fazla kanar. sık sık da teramisin sür dediğim gibi pıhtılaşmayı sağlayacaktır.

kardesim kanatlılarda yani aves lerde acık yaraya kesinlikle batkon sürme dayanamz onu kaldıracak damar kan yapısı yoktur. tek yapman gereken kafesi cok temiz tut kuşu yorma kesinlikle. ve ek vitaminler ver avesler için mesela avi vit var toz suyuna ondan koy. antbytk vermelisin ayrıca. ama veterinere danıs bu konuda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

bir kuşun 2 gün kanaması olamaz kardes.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:03 --

dostum bant pamuk gibi şeyleri hiç duymadım zaten veteriner yapardı öyle bir şey olsa. aman dikkat diyim. terramycin i de kulak çubuguyla sür. kedi saldıran kuşumun kanadı 2 ay boyunca kanamıştı ben aldıktan sonra aynı içerikli bir kremli iyileştirmiştim bi kaç günde kanaması durmuştu. pek haraket etmemesini sağla çünkü haraket ettikçe daha fazla kanar. sık sık da teramisin sür dediğim gibi pıhtılaşmayı sağlayacaktır.

bir kuşun 2 gün kanaması olamaz kardes

bir kuşun 2 gün kanaması olamaz kardes

sürekli bir kanama olmaz zaten kardeş. sürekli kanasa zaten hakkın rahmetine kavuşur. haraket ettikçe kanama artar yani yara kapanmaz bu tarz kremler kullanmadan da iyileşme olmaz. ancak benim aldığım kuşa 2-3 ay önce kedi saldırmış ve biraz fazla hareket ettiğinde kanaması başlıyordu. bende durduğu 1 haftada bile 5-6 kere ara ara kanaması oldu iyileşene kadar. umarım anlatabilmişimdir..

1.200.000 defa hayvanları yalnız balkona koymayın diyoruz Şahin atmaca zaten yırtıcı hayvan fakat karga ve serçede muhabbet kuşunu affetmez....

Bu arada çok büyük geçmiş olsun....

kafesin dışından nasıl saldıryor

büyükgeçmiş olsun size

Son düzenleme:
Geri