Karadeniz Pet

Kuşuma Şahin Saldırdı Yardım.

• Konbuyu başlatan Kadir Ersoy
  • Başlangıç tarihi
Büyük geçmiş olsun çok üzüldüm :( siz elinizden geleni yapın takdir Allah'ın , iyi haberlerinizi alırız inşallah

Şahin değil kuşunuza kerkenez saldırmış olmamı şahin küçük kuşlarla ilgilenmez ve çok alçaktan uçmaz kerkenez affetmez ama eğer kanamayı durdurabilirseniz kuşunuz iyileşir kanamayı durdurmak için oksijenli su ile temizledikten sonra yaralar için pudra var eczanede pudra tüylerin yaraya yapışmasını önler çabuk kurur iyileşir geçmiş olsun.

kardesim su kuslara dıkkat edin ya içimi ezdiniz yaaa yazık su hayvana

Kuşunuz nasıl oldu acaba..inşallah iyiye gidiyordur durumu

Şahinlerin evlerin balkonuna kadar indiğini hiç duymamıştım geçmiş olsun.

arkadaşım sana dosta verilecek bi tavsiye biraz geç kalmışım anca fark ettim konuyu kuşun hala hayatta ise sanayi bölgesinde gress yağ al bunu iş makinalarının pistonlarını yağlamak için kullanırlar ben köyde büyüdüm her zman hayvan yaralarına bunu uyguladım köpekler kavga eder ciddi yaralanırlar tilkiler kümes hayvanlarına saldırır tavuklar ördekler kazlar yaralanır bunu kullanırım büyük baş hayvanlar birbirini boynuzlar derin yaralara hep gress yağ kullanırız gerçekten çok hızlı bir şekilde iyileştirme özelliği var 36 saat gibi kısa bi sürede tamamen yara kapanıyor

İçimin sızladığını,fotoğraflara bakarken gözlerimin dolduğunu söylemeliyim :( Hele birde buna canlı tanık olmak... eşinizin ağladığı kadar varmış.
İnşallah atlatabilir,inşallah iyileşir dualarım onunla.
Eminim elinizden geleni yapacaksınız ama lütfen gelişmelerden bizleride haberdar edin olur mu?
İyi ve müjdeli haberlerinizi bekliyorum inşallah..

Çok geçmiş olsun,çok çok. Allah tekrarından, daha kötüsünden korusun :(

fotoğrafta kandan nasıl bir yara olduğu görünmüyor. benim kafese kedi saldırmıştı. alt katta oturuyorduk camdan girmiş biz yokken, göğsü boydan boya yarıktı. hastaneye götürüp bir hemşireye rica ettik bi odada gizlice dikiş attı. sonra iyileşti kuşumuz. dikişlerini kendi çıkardı. belki dikiş atmak gerekiyordur. çok üzüldüm geçmiş olsun :(

Kuşun son durumunu merak ediyorum , inşallah biraz toparlamıştır

bal açık yaraya iyi geliyor. araştırın isterseniz. çok kullanılıyor. bal sürüp üzerini temiz gazlıbezle kapatın ara ara değiştirin.

Aynen kuşun son durumuna ne oldu ?

Şuan ötüyor aynası ile oynuyor ilaçlarını aksatmadan veriyoruz tek sıkıntı yarasiyla oynuyor insallah kapanan yerleri tekrar acmaz düzelecek sanırım bi aksilik olmazsa.

Veterinere sordum gerçi(bitkinlikten veya enfeksiyon dan yapiyor olabilir ilaclara devam dedi) ama arada tıs tıs diye ses çıkartıyor öksürük, hapsuruk benzeri bisey bilgisi olan varmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili Arkadaşım Öncelikle Geçmiş Olsun

Büyük Bir Bağdire Ve Sanırım Delik Açılmış Tehlikeli Bir Durum Yaşayabilirde Öle Bilirde Sana Kalan Elinden Geleni Yapmak Suyla Karıstırdıgınız Vitaformu Suluktan Enjektör İle Cekip Ağzına 3 Damla Kadar Vereilirsiniz Yara Kapanırsa Yada Kurursa Teramiycn Kullanabilirsiniz daha sağlıklı olur gereken yapılmış zaten bişey kalmamış ek olarak söyleyeceklerim bu kadar geçmiş olsun tekrardan

Sevgili Arkadaşım Öncelikle Geçmiş Olsun

Büyük Bir Bağdire Ve Sanırım Delik Açılmış Tehlikeli Bir Durum Yaşayabilirde Öle Bilirde Sana Kalan Elinden Geleni Yapmak Suyla Karıstırdıgınız Vitaformu Suluktan Enjektör İle Cekip Ağzına 3 Damla Kadar Vereilirsiniz Yara Kapanırsa Yada Kurursa Teramiycn Kullanabilirsiniz daha sağlıklı olur gereken yapılmış zaten bişey kalmamış ek olarak söyleyeceklerim bu kadar geçmiş olsun tekrardan

Terramycin'in hayvanlar için olanı var ondan kullaniyorum birazdaha kapaninca yarasi bepanten kullanmami soyledi veteriner. Bekliyoruz bakalım şuan sağlıklı vr aktif görünüyor enfeksiyon dan korkuyorum sadece inşallah iyi bakabilirim.

Kuşun son durumu nedir?

Konu başlığını görünce çok şaşırmıştım.
Resimleri görünce yıkılmıştım.
Marmaris'te yaşayan ve muhabbet kuşu sahibi biri olarak daha da şaşkınlığım artmıştı.

Ümitle tüm mesajları okudum, iyi haber gelecek diye.

Seviniyorum ki yaşıyormuş,
ve yine çok sevindim ki bir çok üye (eksik olmasınlar)
farklı farklı da olsa yardım etmek maksadıyla mesaj atmış, öneride bulunmuş.

iyi haberlerinizin devamını bekliyoruz

Merhabalar .

Resimleri gördüğüm an yıkıldım..
Gerçekten çok üzüldüm, benim gözlemlediğim kadarıyla veterinerler kuşlar değil de daha çok kedi, köpek hakkında bilgi sahibiler çünkü onlara çok fazla kuş götüren olmuyor genelde. Sevgili arkadaşım Muhabbet kuşunun son halini çekip bizimle paylaşırsan gerçekten çok iyi olur bu resimlerden sonra kendimi toplayamadım o minicik canlar o kadar hassas ve kırılganlar ki böyle bir olayı atlatabildiğine göre güçlü bir kuşun olsa gerek. Ayrıca psikolojik olarak çok etkilenmiş olmalı tavırlarında değişim ya da ürkeklik meydana geldi mi ? Şu an nasıl ?

Bizleri aydınlatırsan seviniriz ..

iyi dileklerim ile ..

Geri