petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşuma yardım etmem lazım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Merveönem tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Merveönem

Merveönem New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşum bu sabah reçelin içine düştü biraz yıkaldım ama tam temizlenmedi şu anda sürekli tüylerini koparmaya çalışıyor temizce yıkasam birşey olur mu hasta olucak die korkuyorum :(

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun da reçelin içinde ne işi var :) Yıkama bence. Fıs fıs yardımıyla ıslat. O kendisini kurular. Ya da bir kaba ılık su koy, girsin yıkansın. (yıkanmayı seviyorsa tabii)

3. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Elinizle yikamayin ortamı sıcak olsun fisfis ile temizleyin

5. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Fıs fıs ile tüylerden reçelin çıkması çok zor ancak ılık suda yıkanması lazım o da çok tehlikeli işiniz zor valla.

6. Merveönem

Merveönem New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim hepinize deneyeceğim :)

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Geçmiş olsun. Kuşu yıkamak sıkıntı ama bu durumda ben olsam şöyle bir yol izlerdim. Çünkü başka türlü reçel temizlenmez.
    1. 2 kaba ılık su hazırlarım. Birini kimyasalı en az olan bildiğimiz hacışakir sabunu ile köpürtürüm.
    2. Kuşu elime alır, kafası suya batmayacak şekilde sabunlu suyun içine sokar diğer elimle reçeli temizlerim.
    3. Sonrasında temiz ılık suya sokup sabunların akmasını sağlarım. Bunu birkaç kez tekrarlamakta fayda var. Hatta gerekirse 2 kap temiz ılık su hazırmakta fayda var.
    4. Sonra kuşu ufak bir havluya sararım, kafası dışarda kalmalı ve çok sıkı olmamalı.
    5. Kalorifer peteği çok sıcak değilse üzerine konulabilir. Kalorifer çok yanıyorsa veya soba varsa yanına sandalye üzerine böyle sarılı olarak konulabilir.
    6. Bir süre sonra havludan kendi de çıkabilir veya biz çıkartabiliriz ancak petek veya kalorifer yanında kurumaya devam etmeli.

Ben çocukken sobalı evimizde kuşu yıkayıp kuruladıktan sonra soba borusuna takılan çamaşır askılığına koyardık kuşu orada çok rahat ederdi. Tamamen kuruyana kadar dururdu. :)

#7 Levent ACAR, 9 Ocak 2016
    Son düzenleme: 9 Ocak 2016
  8. Yasin AYDAN

Beğenileri:
    0
    Levent bey çok güzel açıklamış. Kesinlikle denemenizi öneririm. Geçmiş olsun.

9. Merveönem

Merveönem New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz ılık su ile temizlemeye çalıştım bugün çok stres oldu yazık huzursuz ettim kuşu iyce :( yarın bi kere daha deneyeceğim dediklerinizi teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş