petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumda kas yırtılması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kamil paşa tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. kamil paşa

Arkadaşlar, kuşum 2.5 haftadır ayağını kullanamıyor. Son günlerde daha da kötü hale geldi. Bacağını kullanamıyor daha doğrusu. Ayak parmakları iyi durumda açıp kapatıyor vs. İki vete gittim. İlki incinme dedi. Bir süre bekledim vitamin verdim tünekleri çıkardım daha kötüye gitti. Başka bir vet de kas yırtılması var dedi bacağının etli kısmında, oradaki tüyler de dökülmüş zaten. Muhtelemelen ayağını bir yere taktı ondan oldu, ya da kendini kafesinde aşağı atıyor oyun olsun diye orada kasını yırttı bilmiyorum. Zaten baştan hiç sorun yok gibi görünüyordu, zaman geçtikçe ayağı daha kötü oluyor. Bu kas yırtılması ne kadar zamanda iyileşir. Ne yapmak gerekir? veteriner bir merhem verdi onu sürüyorum prednol diye sabah akşam....

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence suyuna toz kalsiyum karıştır iyi gelir

3. kamil paşa

Kalamar kemiği var, mineral bloğu var hepsini de kullanıyor. B vitamini de koyuyorum. Bakalım, vet hiç düzelmeyebilir de dedi. Ve düzelecekse bile düzelmesi 6 ayı bulabilirmiş. Hayvancağızı o ayağı ile de her vete taşımak istemiyorum. Epey bir psikolojisi bozuldu zaten:(

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    bence kuşunun ayağını yel almış olabilir,kas yırtılmasını nasıl anlıyormuş o veteriner ben anlamadım ultraviole gözleremi sahipmiş

5. kamil paşa

Aynen, sürdüğüm merhem ağrısına iyi gelecekmiş vetin dediğine göre. Sürdüğümden beri neşesi falan yerinde tabi ama hep sek sek:)

6. 'Freddy

'Freddy Guest

Hangi tür ilaçları kullanıyorsunuz. Benim kuştada aynı sorun var ilaçların adını ve neler yaptınızı öğrenebilirmiyim.
    kuşunuz suanda ne durumda bi iyileşme var mı ?

Sayfayı Paylaş