Karadeniz Pet

Kuşumda mantar hastalığı mi var?

Bugün kuşumun gaga kenarlarında beyazlık ve küçük kemrilme izleri delikler farkettim. Acaba mantar mı oldu , olduysa ilerlemiş midir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:26 -->-> Daha önceki mesaj 12:25 --

Resim de cektim ama mobilden yollayamadim

Mobilden resim yüklemek için tapatalk uygulamasını kullanabilirsiniz.

Tapatalk ile resim yükleme

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:25 -->-> Daha önceki mesaj 13:24 --

Bu şekilde yükleyemezseniz telefonun browser ını kullanarak pc den yüklendiği gibi yükleyebilirsiniz.

d3yl0p.jpg

y57JLN.jpg

Son düzenleme:
anladım yapıyorum teşekkürler birazdan atarım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:10 --

yukarda düzenledim mesajı gaganın 2 yanı da bulunmaktadır ayrıca üst gaganın alt kısmında da var beyazlık kısacası kuşun üst gagasının bütün kenarlarında var bu beyazlıktan.

Bana mantar gibi gelmedi daha çok aşınmış çatlamış gibi bu da gaga uzadıkça düzelecek bir durum.

Cok guzel o zaman mantar olmasindan ozellikle gagaya surulmesi gerektiren merhem olmasindan korktum cunku bizim kus sirtini sevmeye kalktiginda bile isiriyor.Yani ilac vermemiz cok zor.Acaba doktora goturmek gerekirmi sizce? Bir de henuz evcillestiremedim yasi da buyudu 1.5 2 yasina geldi acaba bu saatten sonra parmaga cikar evcillesir mi sizce?

İlaç verilmesi veya merhem sürülmesi gereken durumlarda eldiven kullanabilirsiniz. Kuşun yaşının ilerlemesi eğitim için işleri zorlaştıracaktır. Daha fazla zaman ve ilgi göstermeniz gerekecektir. Buna rağmen kesin sonuç almak mümkün olmayabiliyor.

Ben gagasının gidişatına göre kuşu vete gotürürüm çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri