Karadeniz Pet

Kuşumda ne tür bir hastalık olduğunu teşhis edemedim (LÜTFEN YARDIM)

• Konbuyu başlatan ssullu
  • Başlangıç tarihi
S

ssullu

Guest
üniversite ögrencisiyim ve ailemin yanına geldiğimde kuşumla biraz oynamak ve zaman geçirmek istedim.Uçma konusunda problem yaşıyordu ne oldugunu anlayamadım uzun zamandır salınmadıgı içindir diye dusundum ama elime aldıgımda ayaklarının hizasında vucudunda şişlik oldugunu fark ettim ve o bolgedeki tüylerin döküldüğünü gördüm. Kuşumu ılık suda yıkayıp bolgeyi inceledim resimleri de aşağıdadır. şiş olan bölgede hafif morluk var kuşumun hastalığı nedir acaba bu kondua yardımcı olabilecek birisi varmı ve nasıl bir tedavi incelemeliyim. Bu arada kuşum erkek.

phu1d.jpg

phu0p.jpg

phsuj.jpg

phtqw.jpg

phtw4.jpg

phtxl.jpg

phty8.jpg

phtyw.jpg

phtzd.jpg

phtzv.jpg

phu07.jpg

phu0z.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
resme göre yorumluyorum yumurta dönmesi veya aşırı kuluçka geçirmeden ötürü yağlanma olmuş.sonradanmı oldu bu olay daha önce vardı iyice şişdimimi poposu

Kuşum 4 yaşında ve 2 hafta once boyle bir rahatsızlığı yoktu.kuşum erkek bu soylediğiniz seçeneklerin olması mümkün mü acaba?

Kuşum 4 yaşında ve 2 hafta once boyle bir rahatsızlığı yoktu.kuşum erkek bu soylediğiniz seçeneklerin olması mümkün mü acaba?

Kist ya da ur olabilir bi veterinerin gormesinde fayda var hocam gecmis olsun :/

Geri