Karadeniz Pet

Kuşumdaki gariplikler

Burak01

Yeni Üye
Merhabalar.
Yumurtadan tüneğe 5.ayını doldurmuş bir yavrum var. Kerata bu aralar çok farklı davranıyor yardım almak istedim. Saçıma konup dakikalarca saçıma sürtünüyor. Aynadan izliyorum dişi kuş ile çiftleşir gibi saçıma gömülüyor sürtüyor kendini .Ayrıca da pc de oyun oynarken hem konuşup hem yem kusuyor elime her taraf toplu halde yem oluyor. Kur mu yapıyor yoksa bir rahatsızlığı mı var anlamadım. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi akşamlar :)

Muhtemelen şu an ergenlikte ancak bu kadar sık yapması normal olmayabilir. Verdiğiniz besinlerde kızıştırıcı özelliği olanlar, bu hareketlere sebep oluyor olabilir. İçgüdüsel olarak yapıyordur. Ben bu hayvanlara asla tek bakılmaması taraftarıyım.

Tavsiyem, beslenmesine dikkat etmeniz ve en kısa zamanda eş almanız yönünde olacaktır.

Yorumunuz için teşekkürler :) Yem olarak karışık vitaminli yem veriyorum. Kapalı paket yemlerden kullanıyorum. Her zaman kafesinde ballı kraker, meyveli kraker, kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği ve günlük suyunu değiştiririm. Maşallah sağlığı yerinde. Kakası normal. Bu kur durumları eş almam gerektiğini gösteriyor fakat yaşı küçük olduğu için endişelendim.

Küçük kuşlar daha çabuk eş tutar.
Ballı meyveli krakerler sağlıklı değil. İçlerindeki sağlıklı olmayan maddeler, özellikle de şeker, böyle davranmasına yol açabilir ve işlenmiş şeker kuşlar için çok zararlı olabilir

Yorumunuz için teşekkürler :) Yem olarak karışık vitaminli yem veriyorum. Kapalı paket yemlerden kullanıyorum. Her zaman kafesinde ballı kraker, meyveli kraker, kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği ve günlük suyunu değiştiririm. Maşallah sağlığı yerinde. Kakası normal. Bu kur durumları eş almam gerektiğini gösteriyor fakat yaşı küçük olduğu için endişelendim.
Bence eş almanın tam zamanı.

Geri