Karadeniz Pet

Kuşumdaki tespit edilemeyen hastalık ne sizce

• Konbuyu başlatan ssullu
  • Başlangıç tarihi
S

ssullu

Guest
Merhabalar

kuşumun cinsi jumbo ve bi hafta once konu açmıştım yuruyusunde bi problem var diye
veterinere goturdum vitamin verdi ayagında ve gozunde rahatsızlık yok dedi
ama kusumda bi sorun var gibi ve kac kuscuya goturduysem tespit edilemedi.

kuş cok kucuk oldugu için denildi ama bugunku goturdugum kuşcu kuşun cok kucuk degil kanatlarının altındaki tuyler olgunlaşmış dedi.sizce nekadarlık bi kuş.

ishal olma ihtimali var mı ve bu sabah simsiyah dışkısı varken suanda daha duzgun gibi

ve kuyrugunun cıktıgı yerde bi siyahlık var

Bu konularda bana bilgi verebilirseniz ve yapmam gerekenleri soyleyeblirseniz sevinirim..

x9zZAk.jpg

Kq0Op5.jpg

eyWZ9L.jpg

wMQA2N.jpg

eQ5ONk.jpg

eXGRp7.jpg

wb17R8.jpg

KdrgE4.jpg

e506zR.jpg

xAVrP0.jpg

K4AyOL.jpg

xJ9bBY.jpg

wOb4OZ.jpg

wzZoqY.jpg

xG7MX2.jpg

Kuşun halsiz ise kork halsiz değilse normal ötüyor felan yürüyorsa sorun yok kardesim gelip geçiciidirr korkma

Kuşum 2 haftadır bende normalde de hic tüneğe çıkamıyordu ve yürüyüsünde de porblem var, ama dün çok fazla haldizdi ve yem yiyemediğini fark ettim ve kabuksuz yem aldım. Şuan dünkünden daha iyi halsizliği cok yok ama kuşumu aldıgım günden beri bi sorunu var gibi yuruyemiyor tunege cıkamıyor yaşı mı çok kücük yoksa daha büyük bi problemi mi var acaba. Veterinere goturdum kusculara goturdum hic birisi net bişey soyleyemedi

Kuşu eline aldığın zaman altındaki kemikl batıyormu ? Kuşun bence sağuk almış. İshal kesici bir ilaç alıp dene derim. Artı olarak durumuda hiç iyi gözükmüyor.

evet biraz sert arkatarafı, ne gibi bi ilac onerirsiniz siz acaba ve bugun için haşlanmıs patates versem yararı olur mu

Veteriner değilim ancak sizin kuşunuzda sanki merkezi sinir sistemi ile ilgili bir sorun var gibi duruyor, kuş dengesini bulamıyor, kafası tuhaf hareket ediyor, merkezi sinir sistemi bozulunca, fiziken vücudu (ayakları, organları vs) yönetmek zorlaşır diye düşünüyorum. Böyle ciddi sorunlarda, üniversitelerin veterinerlik fak.de ki prof.ları görmek bence vakit kaybını önler..

Yem yemiyorsa cok halsiz ve hareket etmiyorsa ve kusta bir zayıflama varsa kuruma hastalığıda olabilir inşallah değildir ama her seçeneği düşünmemiz gerekiyor çok geçmiş olsun inşallah kuşunuz sağlığına kavuşur :(

Geri