petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumdaki tespit edilemeyen hastalık ne sizce

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ssullu tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. ssullu

ssullu Guest

Merhabalar

kuşumun cinsi jumbo ve bi hafta once konu açmıştım yuruyusunde bi problem var diye
    veterinere goturdum vitamin verdi ayagında ve gozunde rahatsızlık yok dedi
    ama kusumda bi sorun var gibi ve kac kuscuya goturduysem tespit edilemedi.

kuş cok kucuk oldugu için denildi ama bugunku goturdugum kuşcu kuşun cok kucuk degil kanatlarının altındaki tuyler olgunlaşmış dedi.sizce nekadarlık bi kuş.

ishal olma ihtimali var mı ve bu sabah simsiyah dışkısı varken suanda daha duzgun gibi

ve kuyrugunun cıktıgı yerde bi siyahlık var

Bu konularda bana bilgi verebilirseniz ve yapmam gerekenleri soyleyeblirseniz sevinirim..

2. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşun halsiz ise kork halsiz değilse normal ötüyor felan yürüyorsa sorun yok kardesim gelip geçiciidirr korkma

3. ssullu

ssullu Guest

Kuşum 2 haftadır bende normalde de hic tüneğe çıkamıyordu ve yürüyüsünde de porblem var, ama dün çok fazla haldizdi ve yem yiyemediğini fark ettim ve kabuksuz yem aldım. Şuan dünkünden daha iyi halsizliği cok yok ama kuşumu aldıgım günden beri bi sorunu var gibi yuruyemiyor tunege cıkamıyor yaşı mı çok kücük yoksa daha büyük bi problemi mi var acaba. Veterinere goturdum kusculara goturdum hic birisi net bişey soyleyemedi

4. Sinan ÇELİK

Kuşu vereterinere götürün

5. ssullu

ssullu Guest

6. Arif HAŞLAK

Arif HAŞLAK New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu eline aldığın zaman altındaki kemikl batıyormu ? Kuşun bence sağuk almış. İshal kesici bir ilaç alıp dene derim. Artı olarak durumuda hiç iyi gözükmüyor.

7. ssullu

ssullu Guest

evet biraz sert arkatarafı, ne gibi bi ilac onerirsiniz siz acaba ve bugun için haşlanmıs patates versem yararı olur mu

8. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Veteriner değilim ancak sizin kuşunuzda sanki merkezi sinir sistemi ile ilgili bir sorun var gibi duruyor, kuş dengesini bulamıyor, kafası tuhaf hareket ediyor, merkezi sinir sistemi bozulunca, fiziken vücudu (ayakları, organları vs) yönetmek zorlaşır diye düşünüyorum. Böyle ciddi sorunlarda, üniversitelerin veterinerlik fak.de ki prof.ları görmek bence vakit kaybını önler..

9. tansel canbaz

Yem yemiyorsa cok halsiz ve hareket etmiyorsa ve kusta bir zayıflama varsa kuruma hastalığıda olabilir inşallah değildir ama her seçeneği düşünmemiz gerekiyor çok geçmiş olsun inşallah kuşunuz sağlığına kavuşur :(

Sayfayı Paylaş