Karadeniz Pet

Kusumla ilgili sorularim

irem

Yeni Üye
Iyi aksamlar arkadaslar!
Kusumla ilgili bi kac soru sormak istiyorum
1. Kusum disi mi?
2. Gagasinin uzunlugu normal mi?
3. Kusumda mantar falan var mi?
Cevaplarsaniz sevinirim, tesekkurler.
AgOGnz.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tesekkur ederim cevabiniz icin.
Muhabbet kuslari hakkinda cok fazla bilgim yok.
Donem donem kizginlik mi olur?
Bide es almak istesem nelere dikkat etmem gerekir?
Son olarak ben kusuma hic bi ilac vitamin yada fisfis falan yapmiyorum, bunlar gerekli midir?
Cevaplariniz bekliyorum :)

Dişilerin burun deliklerinin olduğu yerin (çere) rengi kahve rengine döndüğünde kızışmış demektir.
Eş almak istersen kuşunun yaş ve boyutlarına uygun bir damat seçmelisin. Üretici hobici arkadaşlardan talepte bulunabilirsin oturduğun ilde.
Haftalık meyve - sebze veriyorsan, karışık muhabbet kuşu yemi kullanıyorsan, kafes temizliğine özen gösteriyorsan ilaca gerek yok. Vitamin isteğe bağlı. Şart değil.

Kızgın bir dişi. Anlaşacağı bir erkek alırsanız kısa zamanda yavrularını alabilirsiniz.

Aslinda bi erkek muhabbet kusu almistim yaklasik 6 ay once falan hic anlasamadilar, kafeslerini ayirmak zorunda kaldim.
Yine ayni sey olur diye tedirginim acikcasi
Bide yerli kizil ne oluyo tam olarak?

Son düzenleme:
Aslinda bi erkek muhabbet kusu almistim yaklasik 6 ay once falan hic anlasamadilar, kafeslerini ayirmak zorunda kaldim.
Yine ayni sey olur diye tedirginim acikcasi
Bide yerli kizil ne oluyo tam olarak?

Yerli kızışmış bir dişi yazmaya çalışırken harf hatası olmuş sanırım :) Eğer dişinin anlaşabileceği bir erkek seçmesini istiyorsan yakınında iyi bir üretici varsa dişinin kendi eşini kendi seçmesi için konuşabilirsin, oradan dişinin kur yaptığı erkeği alırsın böylece uyumsuzluk da sorun olmaz

Yerli kızgın bir dişi gagasi normal ve mantar görünmüyor

Geri