Karadeniz Pet

Kuşumla kaynaşamıyorum

• Konbuyu başlatan yigittpasa
  • Başlangıç tarihi
Y

yigittpasa

Guest
1 haftayı geçti alalı, çok sessiz duruyor hiç kafeste oradan oraya atlamalar kıpır kıpır hareketler göremiyorum sürekli sabit duruyor. Geçen marul verdim, maruldan korktu. Elma verdim elmadan korktu. Nasıl enerjik hale getirebilirim bilmiyorum :(

Biraz daha sabırlı olun bence. Meyveye alıştırma da benimkide aynı malesef .bende koyuyorum inatla en sonunda merak eder didekler diye umut ediyorum.

GT-S7560 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suluğuna vitamin koyuyor musun?

İlgiyi kesme kuşun sevmediği birşey yapma sabırlı ol gerisi geliyor. Forumda alıştırma yöntemleri var onlarada bakabilirsin. Kuşlar farklı farklı karakterlerde farklı enerji seviyelerinde oluyor karakterinden dolayıda sakin olabilir.

Benim de alalı 10 gün oldu. Bulunduğu yere daha yeni yeni alışıyor gibi. Ama henüz daha birşeye alıştırmaya başlamadım. Şimdi bulunduğu duruma alışmasını ve kendisine zarar verilmediğini hissetmesini bekliyorum. Çok dışkı yaptığını düşünüyorum. Bu da korku ve stres belirtisi. Bu durum zamanla düzelicek sanıyorum, ya da öyle umuyorum.

Suyuna vitaminini koydum, yemleri var, kumu var, balık kemiği var, bir de sallanan halkalardan oluşan bir oyuncağı var kafesinde. Mümkün olduğuncada kafesini sabit bir yerde tutmaya çalışıyorum, özellikle yemek yerken sofraya bize yakın bir yerde tutuyorum. Sürekli konuşuyoruz onunla, ve inanır mısınız, ismine tepki vermeye başladı. Hayırlısı bakalım.

sabır.. sabır.. zamanla herşey. yerini yadırgamış olabilir. Biz insan vücudunun bel kısmından üst hizada bir yerde kafesin olmasını tavsiye ederim ve ceryan almayacak bir yer olmalı. dikkatlı olmalısınız. ve sürekli onunla ilgilenmelisiniz. kuşunuz daha bebek ve yavru. ona ilgi gösterin sevdiğinizi belli edin. o da zamanla size güvenip sizi sevecektir ve en yakın arkadaşı belleyecektir sizi.

Herkese teşekkürler. Sanırım biraz daha sabretmem gerekiyor. Yalnız yaşadığımdan eve geldiğim gibi kıpır kıpır olmasını, sevinmesini falan istiyorum ben, ama daha küçük olduğundan ürkek davranıyor sanırım. :) Cik bile demiyor, sadece sabah 7'de birkaç kere öter o kadar :) ısırma gibi huyları falan da yok. Çok sakin. Büyüdükçe kendine güveni gelir ve hareketlenir diye düşünüyorum.

İlgi konusunda ise çoğu akşam kuşla takılmaktan kendi yemeğimi bile geçiştiriveriyorum. Evde ütüler birikti kuş yüzünden :D

bence kafesten 2.gün çıkarın hemen.Hayvancağızı hapiste gibi tutmak size alışmasını daha da zorlaştırır.Onun ilgisini çekebilecek bir oyuncak bulabilirseniz onunla oynarken sizede yavaş yavaş alışacaktır.Oyuncağı kalem de olabilir tespihte olabilir mandal da :) Herhangi bi nesneyle ilgisini çekebilirseniz size alışması kolaylaşacaktır.

en önemlisi ne olursa olsun sev zaten hayvanlar hisseder ısınacaktır benim 1.5 yıllık kuşum şakir 1 milyar verseler satmam o derece ısındık eşi olmasına rağmen beni de ihmal etmiyo kelimelerini konuşuyo yani sen ilgiyi kesme o gelir sana :)