Karadeniz Pet

kuşumla yolculuk

• Konbuyu başlatan fulyafulya
  • Başlangıç tarihi
F

fulyafulya

Guest
arkadaşlar size bişey danışacağım.ben erzuruma atandım ayın onbeşinden sonra oraya gitmem gerekiyor ve bir sultan papağanım var onuda götüreceğim.ama havalar cok soğuk Erzurum zaten acayip soğuktur.onu orda uçaktan indikten sonraüşütmemek için ne yapmam gerekiyor sizce üşüyüp hasta olurmu.donar ölür falan diyolar korkuyorum çünkü cok seviyorum oğlusumu.sizce küçük bi kafese koysam kafesini de bi kolinin içine koyup hava alacağı delikler açsam olurmu mantıklımı

uçağın neresinde gidecek kargo bölümüne teslim ederseniz ölür

Yanınıza alın yem su olsun taşıma kafesinde ve kalın yünlü birşeyle sarın hava alsın sadece.

ben otobüsle bagaj kısmında 10 saat 2 muhabbet taşıdım dediğiniz gibi yapıp kolinin üstünü yün hırka ile sardım. hiçbir sorun olmadı. 1 kafes için önceden rezervasyon yaptırısanız kabinde taşıyabiliyorsunuz kuşunuzu. bence sıkıntı olmaz

arkadaşlar tşk ederim kabinde taşıyacağım inş yanımda kargo bölümü cok soğuk oluyomuş

Merhabalar, benim de benzer bir durumum var, yeni başlık açmak istemedim.

Otobüs ile 11 saatlik bir yol gideceğim, iki muhabbet kuşumuda yanımda götürmek zorunda hissediyorum. Çünkü bir aylık bir süre evimden ayrı kalacağım.

Koltukta yanıma ikisini birden alamam, çünkü iki tane olduklarından durmadan öteceklerdir biliyorum.

Bagajda bavul içerisinde gidebilirler mi? Bir büyük bavul içerisine, iki büyük kutu içerisinde ayrı ayrı koysam onları??

Diğer bir alternatif şuan yaşadığım yerdeki kuşçuya bırakmak; adamla konuştum olur dedi ama güvenemiyorum bu seçeneğe, orada hastalık vs kapabilirler orada.

Bir aylığına yokum, evde bıraksam kafesin kapısı açık, odaya bol bol su ve yem koysam, yine de yaşamazlar dedi birçok kimse.

(Ya da tekini kuşçuya bıraksam, Butik'i de otobüste yanıma alsam kutu içerisinde.

Acizane yorumlarınızı bekliyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:32 -->-> Daha önceki mesaj 07:13 --

Arkadaşlar acil cevap bekliyorum, az zaman kaldı, yarın yola çıkmam lazım.
(teşekkürler)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:32 --

güncel konu :(

dostum valiz içinde kapalı kutuda kuş yaşar mı sence bence kuşları bakabilcek birine verin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

veya otobüs firmasıyla görüşüp bagajda güvenilir biryere koyun ama bu sogukta donabilirler yolda

yapmayın Allah'ınızı severseniz..kuşları yanınıza alın kimseyede emanet etmeyin..bagajda kuş gitmez helede valiz içersinde kaçakçılar gibi indiğinizde kuşları ölü bulursunuz..

kafesin üzerine koyu renk bir örtü örtersiniz yolculukta ses çıkarmazlar..molalarda açarsınız gönüllerini alırsınız..
bende istanbuldan trabzona götürdüm kuşları koskoca kafesle sorun olmaz..

Geri