petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşumu 12 saatlik yola goturucem goturmeli miyim yardimci olun lutfen :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emreytm tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. emreytm

emreytm Guest

muhabbet kuşumu alalı 1 ay oldu ve 12 saatlik yolculuk yapmam gerek paşamı bırakmak istemiyorum yanımda götürsem bi sakıncası olur mu? başına bişey gelicek diyede korkuyorum :( lütfen yardımcı olun :(

2. Kasım BAYEZİT

Kasım BAYEZİT New Member

Beğenileri:
    0
    kafesiyle beraber götür , hiçbirşey olmaz.

3. emreytm

emreytm Guest

kafesiyle götürme imkanım yok çunku kafes baya büyük

4. Kasım BAYEZİT

Kasım BAYEZİT New Member

Beğenileri:
    0
    o zaman kuşun rahat hareket edebileceği bi kutuya koy. yalnız kutunun etrafına rahat nefes alması ve etrafı görmesi için delikler aç.

5. emreytm

emreytm Guest

tamam çok teşekkür ediyorum.

6. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bol delik açarsan bir problem olmaz. Fazla sallanmasın ama yolda.

7. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Kafesle bir sıkıntı olmaz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Bende kuşlarımı 12 saatlik yoldan getirdim otobüs firmaları kolay kolay almıyor. Özel araçla gelecekse kutuya gerek yok eğer otobüs ise hem muavinin anlamaması hemde kuşların üşümemesi için küçük bir kafes al 10 tl ye ona koy sonra da koliye koy. Ufak delikler aç. Yemini suyunu koy birşey olmadan gelir. Ben Şubat Ayında 10 kuş taşıdım şükür kayıp olmadı aralarından

9. emreytm

emreytm Guest

yanına su koymam gerekiyor mu?

10. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Küçük bir taşıma kafesi edinip kuşunu ona koyup arkadaşın dediği gibi o şekilde bir kutuya geçirerek veya üzerine tül tarzı renli bir bez sararakta götürebilirsin. Ama benim tavsiyem kafessiz kutuya koyma hayvan çok sarsılır. Kafes içinde tünekte duracağı için sarsıntıları aşacaktır. Ve yemini suyunu eksik etme 12 saat susuz kalmaz hayvan.

11. lodoslum

lodoslum Guest

Yanlış anlamadıysam eğer 12 saatliğine evde yoksunuz. 12 saat sonra geri geleceksiniz bu süre zarfında kuşunuzun evde tek kalmasını istemiyorsunuz onun için yanınızda mı götüreceksiniz ? Eğer böyleyse hiç kuşun rahatını bozmayın yemini ve suyu tazeleyin ve çıkın aksi halde eziyet etmiş olursunuz.

12. faramir33

faramir33 Member

Beğenileri:
    0
    götürme bence 12 saat için değmez.ama götürecem diyorsan kafesle götür derim.

13. emreytm

emreytm Guest

12 saatlik yol ve gideceğim yerde 1 bucuk ay kalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

tamam çok tesekkur ederim inşallah bişey olmaz

14. merdempc

merdempc New Member

Beğenileri:
    0
    Benim memleket yolculuğu da eğer hiç durmadan basa basa gidersem 13 - 14 saat sürüyor. Her yola çıkışımda benim zibidileri almadan gidemiyorum. bence ucuz yollu güzelinden küçük boy bir kafes al (araca göre değişir ama yuvarlak tipler daha iyi oturuyor sanırım). Aracın arka koltuklarının tam ortası, el freninin arkasındaki ayak yerine sıkıştır kafesi. Sür gitsin :) 1-2 kere ani fren yapmam gerekti yollarımızdaki insan görünümlü camışlar yüzünden fren esnasında herşeyden çok kuşların sesi dikkatimi çekiyordu. Tünekten artık nereye kadar gidip geldilerse :)

allaha şükür birşey olmadı ama.

Sayfayı Paylaş