Karadeniz Pet

Kuşumu arı soktu

• Konbuyu başlatan pelnkiraz
  • Başlangıç tarihi
P

pelnkiraz

Guest
Dün gece kuşumun kafesinin önünden geçerken titrediğini fark ettim. Islık falan çalıyordum cevap vermiyordu. Kafesi koltuğa aldım, baktım kuş kendinden vazgeçmiş titriyordu. Babam eline aldı ateşi çıkmış dedi. Bir gözü şişmişti, ilk baktığımda gözü kanıyor sandım ama kafesin altında arı ölüsü görünce anladık arı sokmuş.
Dolaptan buz çıkardık gözüne biraz buz tuttuk. İlk başlarda hiç sesini çıkarmadı. Sonra acısı azaldıkça sesler çıkardı buzu gördükçe falan.
Neyse baktık hala ateşi var buz kalıbının üzerine koyduk işte baya rahatladı azaldı ateşi falan..
Annem geldi o sırada napsak falan diye düşünürken sirke koyalım dediler. Dolaptan aldık sirkeyi az bir şey peçeteye döktük. Gözünün altına tuttuk bir süre. Neyse öyle buz sirke bilmem ne derken saat gece 2 oldu.
Artık dedik yapacak bir şey yok, mecbur kendi haline bırakacağız. Buz tut buz tut hayvan da çok bunaldı. Elimizden kurtulmaya çalıştı, uçamadı duvara falan çarptı.
Neyse ateşi iyice düştü kafese koyduk.
Titredi sabaha kadar, uyuyamadı. En son baktığımda titremesi geçmişti saf saf etrafa bakıyordu.
Neyse bu sabah uyandık hiç ses vermiyordu. Ama zehri baya atmış heralde vücudundan yoksa sabaha çıkamazdı.
Konuşuyoruz hiç cevap vermiyor. Gözü dün geceki kadar şiş değil ama hala şiş. Bir gözü kapalı bir gözü açık duruyor öyle kafesin içinde.
Beyaz peyniri çok severdi. Veriyoruz yemiyor. Yeminin başına gidiyor, yiyor mu ağzına alıp alıp bırakıyor mu anlayamıyoruz.
Bolca su içiyor.
Sessiz sedasız oturuyor anlayacağınız.
İnternette arı sokmasını vücutlarından atamazlar diyordu, ama bizim kuş ölse şimdiye kadar 10 defa ölürdü heralde :D
Kısaca arı sokarsa ve veterinere götürme imkanınız yoksa ateşini düşürmeye çalışın derim. Biz öyle yaptık, sesi sedası çıkmasada yaşıyor. Buna da şükür :)

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun işte dikkat ve ilgi size tekrar kuşunuzu kazandırdı diye biliriz.
yemini yere koymanızı öneririm en azından kuş fazla yorulmaz istediğinde yerkuşun suyuna vitamin koyunki direnci artsın avivit öneririm ben kullanıyorum stresli ve ilk gelişim sırasında kuşları dinç tutuyor.

Geri