Karadeniz Pet

kuşumu banyoya nasıl alıştırıcam

• Konbuyu başlatan YASİN AY
  • Başlangıç tarihi
Y

YASİN AY

Guest
Arkadaşlar bir dişi birde erkek muhabbet kuşu çiftim var 2side daha yavru 3-4 aylıklar yavru almıştım 2sinide ama hala ele alıştıramadım zaten ele gelmiyor bunları zorlada yıkayamam ya onun için banyoluk almalımıyım sizce yada kuşlarımın biraz daha büyümesini bekleyip öğlemi alayım biz eskişehirde oturuyoruz kışları çok soguk ve karlı , yazları ise sıcak ve kurak geçiyor ama geceleri esiyor bende geceleri camları kapatım üstüne t-shirt lerimden örtüyorum simdi arkadaşlarıma sordum kuş besleyenlere sakın daha yıkama dediler sizce ne yapmalıyım ?

Benim de aynı sorunum var. 6-7 aylık oldu ama ne banyoya giriyor ne de elime geliyor. Ben zorla yapıyordum ama bıraktım. Banyoluğunu koydum kendi isteyince girsin.4

El konusunda bir şey yapamıyorum. :(

artık yani sabrım tasıyo arkadaşım 1.5 aylık muhabbet kuşu aldı arkadaşımın elinden inmiyor kuşu elinde duş aldırıyor felan ama benimkiler hala aynı

Eğer iki kuşumuz varsa ele alıştırmanız çok zor banyoluk konusuna gelince siz takın o girer

Tek kuş için ne yapacağım? Bugün ilk defa benim kafama kondu. Üç kere falan gitti geldi kafama, saçımla oynadı.

Bardak,Tabak,Banyoluk,Havuz dene belki bunlardan birini sever.

En çok oturduğu tüneği çıkar ve kuşlarını göğsüne doğru uzat hemen onun üstüne geliyorlar sonra banyonun içine koymaya çalışabilirsiniz ya da damlar nitelikte bir musluğun altına tutabilirsiniz. Ben şahsen kuşlarıma öyle yaptım biri geldi ama diğer gelmedi. Gelen ise gayet iyi şekilde yıkandı... Kolay gelsin...

Geri