Karadeniz Pet

Kuşumu Dövdüm.

• Konbuyu başlatan mehmet taşkömür
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

mehmet taşkömür

Guest
Merhabalar foruma yeni üye oldum; 2 aylık bir kuş almıştım 1 haftadır ilgileniyordum, 8. gün kuşumla fazla ilgilendim o da galiba gitmemi istediği için elimi ısırdı (acıttı), ben de terbiye etmek için dövdüm şimdi benden çok korkuyor onu nasıl tekrar alıştırabilirim? hiç alışmayacak galiba

yapacak birsey yok, daha fazla ilgi gösterip telafi etmeye calısacaksınız.. güvenini kazanmaya bakın..

İlgilenin kusla tekrar size alisir terbiye etmek icin dovmenize gerek yok isirdikca parmanizi gagasinq tutun gagasini sevin zamanla isirmaktan vazgecicektir

Son düzenleme:
ne kadar süre içinde güvenebilir? kuşum daha yavru sayılır

Arkadaşım kuşa vurulur mu ? :D beni ıssırsa bile sevmeye devam ediyorum. Zamanla tekrar alışır

- Çağrı Gökçek -

[İlgilenen Mustafa BÜYÜK;259662]tekme tokat daldınız mı yoksa bir fiske mi vurdunuz.?[/QUOTE]

Yeminle komedisin :D:D:D

İlgilenmeye devam et bidaha ısırırsa sen uyma ona vuruyum felan deme yavaş yavaş yaklaş

Merhabalar foruma yeni üye oldum; 2 aylık bir kuş almıştım 1 haftadır ilgileniyordum, 8. gün kuşumla fazla ilgilendim o da galiba gitmemi istediği için elimi ısırdı (acıttı), ben de terbiye etmek için dövdüm şimdi benden çok korkuyor onu nasıl tekrar alıştırabilirim? hiç alışmayacak galiba

nasıl dövdünüz alemsiniz vallah :D

Eğer osmanlı tokadı attıysanız sizle barışması zor. Lakin normal bir tokatsa özür dilerseniz barışır. Yapma kardeşim.

Son düzenleme:
Bir kere de o vursun ödeşin.. Fake tir bu ya bizle kafa buluyor.

Hayvanların Fıkratında bunlar var. insanın Fıkratında da Merhamet etmek var. Ödüllendirerek tekrar gvenini kazanabillirsiniz en sevdiği şey neyse artık..

O başlığı atarak yardım isteyebiliyorsunuz...Bravo doğrusu...

Şimdi ben kocaman bir dev olsam, sizi evinizden alıp bir kafese tıksam, kendi türünüze ait seslerden ve özgürlüğünüzden uzak kalsanız, etrafınızda daha önce hiç görmediğiniz devler dolansa, her fırsatta ellerine alıp sizi rahatsız etseler, bir de bundan rahatsız olduğunuzu ifade ettiğiniz için şöyle bir güzel ağzınızı burnunuzu kırsam siz beni ne kadar sevebilirsiniz? Ama merak etmeyin hayvanlar insanlar gibi değil. Sevgi ile durum düzelecektir. Bahsettiğiniz hayvan at değil kuş. Ona karşı nazik olun. Bazen oynamak için bile elinizi ısırabilir. Onun ısırığından ne olacak? Isırsın. Bir daha sakın zarar vermeyin. Bizler kuşlarımız hastalandığında en ufak bir iyileşme belirtisini bile nimet sayıyoruz. Kıymetini bilin. Umarım sağlıklı ve mutlu bir kuş olarak uzun yıllar yaşar.

sen o kuşu petshopa ver bidahada kuş besleme bence arkadaşım

normal bişey bende zamanında dövüordum sebeb:cok bagırıo şimdi sultan aldım kafam dınç

normal bişey bende zamanında dövüordum sebeb:cok bagırıo şimdi sultan aldım kafam dınç

Rumuzunuza yakışır bir davranış ne diyelim. Bence hayvanlar sahiplendirilmeden önce insanların ciddi bir psikolojik muayeneden geçmesi gerekiyor. Size de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

belkı yorumdan dolayı uzaklastırılcam felan ama asıl H-A-Y-V-A-N sensın kucucuk hayvan elını acıttı dıye vurulurmu. sana tek dıyecegım var sen hayvan terbıye etmek yerıne ılk olarak kendını terbıye et.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sen bırak kuş beslemeyi git pitbul filan besle.Yiyosa onada vur umarım güzel bi yerinden ısırır da hadım kalırsın spastik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri