Karadeniz Pet

Kuşumu Dövdüm.

• Konbuyu başlatan mehmet taşkömür
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[MENTION=6870]Uğur DOĞAN[/MENTION] dedıgı gıbı kucucuk hayvana vuracagaına gıt pıtbul a flnda vur ama yok sende o cesaret senın gıbı ıtler ancak kucucuk hayvana vurabılır. kusura bakmayın bıraz agırlastım ama, hakkedıyor bunu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar, yanlış anlamayın ama her insan hata yapamazmış gibi yazmışsınız. Her insan hata yapabilir,her canlı bir hata yapabilir. Bilinçli yada bilinçsiz. Biz insanlara böyle yaklaşır isek ne kocaman bir aile olabiliriz nede savunduklarımızı yayabiliriz insanlara.
Sizler hiçmi hata yapmadınız? Bende her insan gibi hata yaptım.Yapmayın,insanların yaptıkları yanlışlıklara sizlerde yanlışla karşılık vermeyin bunun yeri Kuran da bile yoktur.

Vizyonumuz kuş sevgisini diğer insanlara aşılamak ise yaklaşımlarımızın farklı olması dileği ile..

Merhabalar foruma yeni üye oldum; 2 aylık bir kuş almıştım 1 haftadır ilgileniyordum, 8. gün kuşumla fazla ilgilendim o da galiba gitmemi istediği için elimi ısırdı (acıttı), ben de terbiye etmek için dövdüm şimdi benden çok korkuyor onu nasıl tekrar alıştırabilirim? hiç alışmayacak galiba

Kuşu mu dövdün :D bildiğin daldın yani Allah ne verdiyse hem de terbiye için :p Alemsin valla... Kuş yaşıyo diil mi hala :p Sen nasıl bir çocukluk geçirdin merak ettim doğrusu :cool:

Kuşla kuş olunur mu ama kocaman adamlarsınız yakısıyor mu hiç :)

ne yazık ki çevremizde sizin gibi insanlar yaşıyor benim kuşumda bana oyun yapmak için parmağımı ısırdı ve ben canımı ne kadar yakarsa yaksın onun ısırmasına hiç kıızmadım hatta ısırsa bile onu okşadım hem kuş siıze daha alışamamış bile ne bekliyordunuız bence de diğer arkadaşların yorumlarındaki gibi siız kuş filan beslemeyin ileride kuşa ne yapacağınz belli olmayabilir

ne yazık ki çevremizde sizin gibi insanlar yaşıyor benim kuşumda bana oyun yapmak için parmağımı ısırdı ve ben canımı ne kadar yakarsa yaksın onun ısırmasına hiç kıızmadım hatta ısırsa bile onu okşadım hem kuş siıze daha alışamamış bile ne bekliyordunuız bence de diğer arkadaşların yorumlarındaki gibi siız kuş filan beslemeyin ileride kuşa ne yapacağınz belli olmayabilir

Birde bu durumda üste çıkmak ha ? Özgüveninize hayran kaldım ..

??????????????

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim kuşum bana alışkın her gün ilgileniyorum.o bile bazen ısırıyor kuş bu dövülür mü?

Benimkide cok kötü ısırıyor ama en fazla elini çekersin vurulur mu ya o oyun oynuyo

Yahu bırakın kuşlar ısırsın ellerinizi, onların ısırmaları bile çok tatlı, eğer parmaklarınızı elinizi hızla çekmeye çalışmazsanız, tepki göstermezseniz, ısırıkları o kadar acıtmıyor... insan korkup panikleyince, kuş daha da huysuzlaşıp, ısrımaya çalışıyor, siz hareketsiz kalırsanız o da oynar gibi ısırıyor.. Benim tecrübem böyle..

Merhabalar foruma yeni üye oldum; 2 aylık bir kuş almıştım 1 haftadır ilgileniyordum, 8. gün kuşumla fazla ilgilendim o da galiba gitmemi istediği için elimi ısırdı (acıttı), ben de terbiye etmek için dövdüm şimdi benden çok korkuyor onu nasıl tekrar alıştırabilirim? hiç alışmayacak galiba

senin parmak gücün kadar bile güclü olmayan bir canlıyı dövdüğün için yanlış yapmışsın . bizim semtte olsaydın bende seni döverdim sırf bunu dedin diye . onun ısırmasıyla canının acımasından nolurki ona vuruyosun bakamıcaksan ver kuşcuya veya başka birine hayvana eziyet etme

Ben de bir itirafta bulunayım. Bir çift kuşumun erkeği dişinin bir güzü ve çevresine öyle bir hamlede bulunmuş ki, bulduğumda gözü kapalı, etrafında 2cm. çapında tüy boşluğu vardı. Öyle sinirlendim ki erkeği yakaldığım gibi salmamın kapağını açtım fırlattım içeri, bakmadım nereye vurdu gitti yaramaz..
Hiç pişman değilim. Hak etti piskopat. Yine olsa yine yaparım.
Neyse ki dişinin gözü şu anda açıldı. O gözü görüyor mu bilmiyorum, çok ellemiyorum. Tüyler de tamamlanmaya başladı.

Son düzenleme:
Sorun sizde değil, içinize hayvan sevgisi kazandıramayanlarda.

Eger yumruk attiysan guvenmesi zor ama tokattan birsey olmaz

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Arkadaşlar k.baknayın ama arkadaşın üstüne çok gidiyorsunuz yorumları okudumda başlıktan ve yazılanlardan anlaşılacağı üzere bunu yazanın 11-12 yaşlarında bir çocuk olduğu çok belli bu kadar acımasız,yorumlar yerine yaptığının yanlış olduğunu uygun bir dille anlatsanız anlacaktır umarım iyi akşamlar

Ben de bir itirafta bulunayım. Bir çift kuşumun erkeği dişinin bir güzü ve çevresine öyle bir hamlede bulunmuş ki, bulduğumda gözü kapalı, etrafında 2cm. çapında tüy boşluğu vardı. Öyle sinirlendim ki erkeği yakaldığım gibi salmamın kapağını açtım fırlattım içeri, bakmadım nereye vurdu gitti yaramaz..
Hiç pişman değilim. Hak etti piskopat. Yine olsa yine yaparım.
Neyse ki dişinin gözü şu anda açıldı. O gözü görüyor mu bilmiyorum, çok ellemiyorum. Tüyler de tamamlanmaya başladı.

el kadar hayvana nasıl kıydınız sayın müdür mod

Kusumu dovdum nasil bir konu bu yaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri