petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum'u Elime Nasıl Alıştırabilirim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kalpsiz tarafından 20 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Kalpsiz

Kalpsiz Guest

Merhaba arkadaşlar 3 gün önce bir muhabbet kuşu aldım kuyrugu yeni çıkıyor, erkek yavru bir muhabbet kuşu kuşumu alıştırdım tüm eğitimleri verdim fakat bir türlü elime alıştıramadım salıyorum parmağıma geliyor ama kaçtımı bidaha gelmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim anlatabilcek arkadaşlar burdan veya pm ile iletişime geçebilirse bu arada evcilleştirdim kafese elimi felan sokunca kaçmıyor sadece elime gelmiyor salınca yüksek yerlere çıkıyor bu sorunumu cevaplayacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum saygılarımla..

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Forumdan araştırabilirsiniz ve [MENTION=2271]g0rky06[/MENTION] bu konularda baya tecrübesi var :D

3. Kalpsiz

Kalpsiz Guest

1 Kaç kişi kanatlarının tüylerini kes dedi, ama kuşun özgürlügü kanatlarında olduğunu düşünüyorum farklı kişilerden farklı cevaplar bekliyorum

#3 Kalpsiz, 20 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Aralık 2014
  4. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    1.) Mümkün olduğunca yemi aucunuzadan yedirin .
    2.) Sürekli yumuşak ses ses tonuyla konuşun .
    3.) Asla avuçlamayın
    4.) Ani hareketlerden kaçının
    5.) Kuş parmağınıza konup kaçtıntan sonra kovalamayın inatlaşmayın
    6.) Evde olduğunuzda kafesin kapısını açık bırakın kendi girip çıksın eğer kendi kafesten çıkıp parmağınıza konarsa sevdiği yemlerden verip ödüllendirin (Bunun çok fadasını gördüm)
    7.) Gece rahat uyuyabileceği gürültüsüz bi ortam olsun

Sayfayı Paylaş