Karadeniz Pet

Kuşumu ilk defa saldım

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Arkadaşlar kuşum 1 1-5 aylık bir kuş daha önce ailem salmış yatağın arasına düşmüş birde kendisi kaçmıştı o zamanda dolabın arkasına düşmüştü böyle olunca bende haliyle korktum ve bugüne kadar salmadım bugün 25.günü ama duvarlara cama filan çarpıp duruyor şu an hala dışarıda ne yapmalıyım?

Zamanla ortami tanir ve alisir korkulacak bir sey yok once kafesine alismasini saglayin bence daha sonra ucurdugunuzda kafesine geri doner kafesin yerini de degistirmemeye ozen gosterin

Teşekkür ederim şu an sakinleşti gece lambasının üzerinde duruyor ama durgunlaştı bir sorunu varmıdır:(
7ac5cf88949512ddb7da5b8d76427454.jpg

Cevresini tanimakla mesgul kafesi her zamanki yerinde kalsin aciktiginda kafesine girecektir siz kendi haline birakin yapmaniz gereken tek sey cevresinde kusunuza zarar verebilecek bir sey birakmamak

Teşekkürler az önce parmağımı uzatınca çok panik yaptı uçmaya çalıştı ama duvara baya kötü çarpıp yanıma düştü bende mecburen hemen avuclayıp elime koydum elimde baya sakinleşti şu an yanımda duruyor alışacak inşallah:)

Avucunuza az yem koyup yemesini saglayin bu alismasini hizlandirir

Elimden yem yemiyor maalesef ama baya alıştı üzerime çıkıyor:) yanlız elimi sürekli ısırıyor çok acıtmıyor ama nedenini merak ettim oyun için yaptığını düşünmüyorum henüz bana o kadar alışmamıştır

Bir tablonun üstüne kondu tabloda tam o anda düşünce baya panikledi bende kafese koydum artık

kafese koymak için avuçlayarak yakalamaya çalışmayın uzun bir tahta tünekle alıp kafese koyabilirsiniz veya akşam saatlerinde çıkarırsanız ışığı kapattığınızda bir süre hareketsiz kalacaktır o zaman ürkütmeden elle yakalayabilirsiniz

Zaten kafese avuçlayarak koymadım kafesi önüne tutunca hemen girdi:)

Kuşunuzu o zamana kadar salmamış olmanız bile hata bence. Ben ikinci günü saldım. Başka türlü çevreyi öğrenemiyor. Çarpa çarpa öğreniyor bir şekilde. Panik yaptırmayın, camların perdesini çekin (camı ayırt edemeyip çarpıyorlar çünkü) büyük ayna varsa aynayı da ayırt edemiyor. Kuş ortamı yabancılarken onu kendinize alıştırmalısınız ortama alıştıktan sonra kendinize alıştırmanız zor olur sürekli kaçar çünkü etrafı bellemiş olur.

Haklısınız ama dediğim gibi bir kere kaçtı ve dolabın arkasına düştü az daha kafasını dolabın kenarına çarpacaktı bende haliyle korktum bugün saldığımdada oldukça kötü çarpıyordu ve yere düşüyordu:( zaten o yüzden bu konuyu açtım birde şu an kafeste ve çok durgun acaba birşey oldumu:( kafasını sırtına gömüyor
2d9ea989ec2440335ef325eca5fba29f.jpg

Benim kuşum da çok çarptı, düştü. Ama sonunda alıştı. Sizinki de alışır bir şekilde dışarı çıkardığınızda ona müdahale etmeyin kendi isteğiyle uçsun herhangi bir şeyden korktuğu için uçmasın yani yoksa konacağı yerleri bilmediği için çarpar.
Yorulduğu için halsiz düşmüştür. O yüzden uyuyordur muhtemelen. Yine de yanına gidip bir konuşun uyanmasını sağlayın kanadı vs. düşük duruyor mu ona dikkat edin.

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız:) kanadında bir sorun yok gibi:)
İyiki bu forum var her konuda danışabileceğin insanların olması çok güzel:)

Bir tablonun üstüne kondu tabloda tam o anda düşünce baya panikledi bende kafese koydum artık

Bugün bir daha çıkarmayın o zaman. Korktuğu için küçük travma geçirmiştir. Ama her gün en azından bir süre çıkarın ki etrafı tanısın. Elbet alışacaktır başka yolu yok.

Bugün bir daha çıkarmayın o zaman. Korktuğu için küçük travma geçirmiştir. Ama her gün en azından bir süre çıkarın ki etrafı tanısın. Elbet alışacaktır başka yolu yok.
Peki dediğiniz gibi yaparım teşekkür ederim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Şimdi baktımda kanatlarından biri düşmüş sanırım:(
Ve hala uyuma modunda:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Ne yapmalıyım:(

Peki dediğiniz gibi yaparım teşekkür ederim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Şimdi baktımda kanatlarından biri düşmüş sanırım:(
Ve hala uyuma modunda:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Ne yapmalıyım:(

uyurken benim kuşlarımın kanadıda düşüyor siz dışkısına bakın son dışkısı kanlı mı siyah mı

Geri