Kuşumu kendini sevdirmesine nasıl alıştırabilirim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur ARDALI tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 5 aylık erkek bir kuşum var. Kendisi yeni yeni konuşmaya başladı. Birkaç kelime söyleyebiliyor. Kafesindeyken veya dışardayken elimle oynuyor, üstüme konuyor ele geliyor bir problemi yok. Bu aralar bazen ısırmaya başladı normalde hiç yapmazdı. Özellikle klavyede birşeyler yazarken çok sinirleniyor ve koparıcak gibi ısırıyor. Isırdığında elimi hiç kıpırdatmıyorum umarım yakında geçer. Küçükken kendini az da olsa sevdirirdi fakat artık hiç sevdirmiyor. Sevmeye kalktığımda ya başka bir yere uçuyor ya da ısırmaya kalkıyor. Bu sevimli arkadaşı sevilmeye nasıl alıştırabilirim tavsiyesi olan var mı? :)
   
 2. nazım yiğit karaoğlu
  Çevrimdışı

  pc den kıskanıyormu sizi ne :) eskiden daha çok ılgılenıyordunuz galıba yada bu aralar kokuttunuz mu ılgısız mı kaldı :S sorunun cevabıda sizde eski ile şuan arasındaki farklar ?
   
 3. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Korktuğunu sanmıyorum korkucak birşey yapılmadı etrafında. Bu aralar evde pek olamıyorum fazla ilgilenemiyorum belki o yüzden olabilir. Fakat elimle sevmeye nasıl alıştırabilirim yani nerden başlayabilirim? Dokunamıyorum bile hemen kaçıyor başka yere. Sadece parmağını uzatıp sabit tuttuğum zaman geliyor oynamaya kendi kendine konuşuyor parmağıma çıkıyor kafa sallıyor falan ama parmağımı oynattığım zaman tekrar kaçıyor.
   
 4. daygrameon
  Çevrimdışı

  daygrameon Süper Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2014
  Mesajlar:
  109
  Beğenileri:
  0
  Kuşlar böyle şeylere tepki verirler. Klavyede yazarken ellerinizin çıkardığı sese gıcık oluyor olabilir. Hem ayrıca ısırmasını da kötü algılamayın muhabbet kuşları kemirgen hayvanlardır. Oyun oynamaya çalışıyor da olabilir, sizi kıskanıyor da olabilir. İçinizin rahatlaması için eski rahmetli kuşumun videosunu paylaşayım seninle. Öpücük veriyor gibi kemirdiğine bakma, bildiğin hart hurt ısırıyor :) Bu onlar için bi oyun olsa gerek.

  https://www.facebook.com/photo.php?v=730292007035267&set=vb.100001634244908&type=3&theater


  Ayrıca eğitmek için biraz geç kalmış olabilirsiniz. Ben de 6 aylık bir kuş almıştım acemiliğime denk gelip, yavru diye satmışlardı. Dediğiniz gibi elimi göğüsüne doğru tutunca çıkıyordu elime ama uçtuktan sonra hiç gelmiyordu. Ya da almaya çalışırken hep kaçıyordu. Artık olduğu gibi kabulleneceksiniz. 3-4 aylığı geçen kuşlarda eğitim için geç kalınıyor biraz.
   
  #4 daygrameon, 17 Temmuz 2014
  Son düzenleme: 17 Temmuz 2014
 5. Onur ARDALI
  Çevrimdışı

  Onur ARDALI Aktif Üye

  Katılım:
  25 Mart 2013
  Mesajlar:
  59
  Beğenileri:
  0
  Benim kuşum bu kadar ısırmıyor. Neyse ısırmasına yapacak birşey yok artık elimi çekmediğim sürece geçeceğini düşünüyorum :) Kendisini sevdirmesine de ufak ufak gagasına dokunarak falan çalışacağım biraz
   

Sayfayı Paylaş