petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumu konuşturamıyorum . Yardim lutfen ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Adem Hendan tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Adem Hendan

Arkadaşlar kuşumu alirken 3-4 aylik diye almistim aradan 5 ay gecti ve bu 5 ay boynca sürekli 'BABACİK' demeye calistirttim bazi yerlerde okudum gunde 15 dk tekrar edin diyor ancak ben bazen oluyoki 1 saat tekrar ediyorum ama olmuyor. Sanki demeye calisiyor ancak anlastiamiyor kendisi erkek ne yapabilirim ? Bundan sonra eş alip yavrusunumu egitim ? Simdiden tesekkurler.

2. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    3-4 aylık diye aldınız ve 5 ay geçti aradan. Yani kuşunuz 9 aylık. Normalde konuşması gerekiyor aslında. Ben pek anlamam bu işlerden, anlayanlar daha net yardımcı olacaktır ama şunu diyebilirim; kuşlar öğrendiklerini hemen sizin bizim gibi net söylemezler. İlk başlarda biraz peltek peltek ve anlamsız söylerler daha sonra netleşmeye başlar.

3. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3-4 ay geç olmuş. Ki petshop öyle dediyse 1 yaşında bile olabilir. Yavru almak büyütmek şans ve zahmetli iş bunu verip yavru alın derim. Bende konuşturmaya çalışıyorum

4. Adem Hendan

Yok gagasi yeni mavilesti ve bu aralar es istiyo :) siz yavru alipmmi egitiyosunuz ayri kafesemi koydunuz.

5. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ayırdım ve evde başka kuş yok. Kuş sesi duyarsa konuşmaz. Ha konuştuktan sonra diğer kuşları duyasada sıkıntı olmuyo

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...za-ait-resimler/konusan-cici-kusum-22683.html

öncelikle eğitime hergün devam etmelisiniz konusturmak için her kusta konuscak diye bişey yok tabi bak kendi kusumu paylastım bu kusu ben hastayken aldım 2 kere ölümden döndü forumda hep beraber kurtardık şimdi çok net konusyor eğitime devam edin veya yavru bir erkek kus daha alın onu eğitin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

konuscak kus her türlü konusur dostum hiç alakası yok baska kusla

7. Adem Hendan

Kardesim diyorum ben kusuma es alim bulutu geri verme gibi bi dusuncem yok gayet mutluyuz :D buna es alim yavru yapsinlar bende olacak erkek yavruyu baska bir kafeste baska bir odada egitim ne dersin olurmu bu is ?

8. yakup yıldırım

eşe atıp yavru alıp eğitmen daha kolay olur. dışardan yavru almaktan iyidir.

9. Adem Hendan

Kardesim annesinin babasinin sesini duysa bile yavru egitilirmi ?

10. yakup yıldırım

farklı bir odada olup görmedikten sonra ve iyi ilgilenilirse eğitilir. benim komşunun kuşları ciyak ciyak ötüyorlar. kuşun etkilendiğini görmedim

11. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Onları duyunca karşılık vermiyormu

12. yakup yıldırım

bazen öttüğü oluyor ama nadir. ben cok ilgisinin o kuşların sesine kaydığını görmedim

13. Adem Hendan

Benim kus disardan kanarya sesi duysun hemen otuyor konusmamasinin nedeni bu olabilirmi ?

14. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evetttttttttt

15. Adem Hendan

Kanarya derken karistirdim serce :D nedeni bumu onlemek icin napcaz

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşumu konuşturamıyorum