Kuşumu Nasıl Geri Kazanabilirim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Melik Kiraz tarafından 7 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Melik Kiraz
  Çevrimdışı

  Melik Kiraz Bakıp Çıkıcam

  Katılım:
  7 Mart 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Arkadaşlar benim 2 aylıkken aldığım bir albino kuşum var ve şuan 8. aya girecek ama elime hala alışmadı.İlk aldığımda onu elime alıştırmaya çalıştım ama başarılı olamadım çünkü ev ahalisi her zaman onu eline alıyordu.Elden tamamiyle korktu ve onla pek ilgilenemedim ama artık yoğunluğumun da bitişiyle onla ilgilenmek istiyorum ama beceremedim.Aldığım zamandan beri kafesi ara ara açık oluyor ve evi geziyor,konuyor vs ama bize yaklasmiyor.Son 2-3 gündür baya bir eğitime zaman ayırdım ama kafesin dışındayken elimi ısırmaya çalışıyor.Elim kafesin içindeyke ise elimi ona yavaşca yaklastirip beklettiğimi elime bakıp duruyor ve heykel gibi kalıyor.Biraz daha yaklaştırdığım da ise kaçıyor.Bugün yatağıma kondu ve bende fırsat bilip elimle alıştırma yaptım ki elimi ağrıttı.Çok yavaş bi şekilde elimi hizasına getiriyorum ve o da tepkisizce furuyor ama belirli bir mesafeden sonra uçuyor.Elime yem koyup denedim ama yeme gelmedi.Eskiden elma-marul falan tedirginlikle yerdi ama şimdi mümkün olmuyor.Klasik eğitim teknikleri işe yaramiyor,yardımcı olabilecek var mı?
   
 2. Mert Can YALÇIN
  Çevrimdışı

  Mert Can YALÇIN Profesyonel

  Katılım:
  19 Nisan 2013
  Mesajlar:
  250
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Sivas
  Hocam yaşı çok büyük değil ama elinize aldığınız zaman bu boyun bölgesini gaganın aşağısını felan okşayın size bir güveni sağlasın onun yanı sıra normalde yavru kuşlara yapardık biz ama avcumun içine yem döküp elimde yediriyordum ilk geldikleri zaman bunu da deneyebilirsiniz işe yarabilir.
   
 3. Levent ACAR
  Çevrimdışı

  Levent ACAR Profesyonel

  Katılım:
  8 Aralık 2013
  Mesajlar:
  14.527
  Beğenileri:
  295
  Yer:
  İstanbul / Maltepe
  Yaşı çok değil ama kuşu avuçlayıp aldıkları için artık alışması gerçekten zor. Akşamdan yyemlikleri çıkartın. Sabah 10-11 gibi elden yem yedirmeyi deneyin. Yedi, yedi, yemedi yemlikleri geri takın. Ertesi gün tekrar deneyin. Aspur (sade kanarya yemi) veya dal darı alıp elden yedirin.
   
 4. kaan77
  Çevrimdışı

  kaan77 Profesyonel

  Katılım:
  23 Kasım 2015
  Mesajlar:
  298
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  Yalova
  kuşu boşuna aç bırakmayın açlıkla terbiye edilmez tünekleri çıkartın parmağınızı kafese uzatın tünek gibi mecburen yerde durmayacağı için parmağınızda tüneklicek. ilk denemedede başarılı olabilirsiniz 2. 3. deneme de de ama mutlak sonuç verir kuşun yaşı kaç olursa olsun tabiki önce elinizden korkmaması gerek anladığım kadarıyla korkmuyor sadece onu avuçlucaksanız zannediyor ve ondan gelmiyor. başarılar ;)
   
  #4 kaan77, 7 Mart 2016
  Son düzenleme: 7 Mart 2016

Sayfayı Paylaş