petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumu nasıl kafesten dışarı çıkaracağım:(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Minel GÜLER tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Minel GÜLER
    Gizli

Merhaba arkadaşlar 10 gündür baktığım 2,5 aylık hollanda cinsi erkek kuşumu elime ne yaptıysam alıştıramadım.Parmağıma geliyor ama dışarıya çıkmıyor.Yeşillikleri kuşlar sever diye duydum ama bu yeşilliği gördükçe kaçıyor heyecan yapıyor.Parmağıma gelince biraz uzaklaştırsam direk tüneğe kaçıyor.Ne kadar denersem deneyeyim vazgeçmiyor.Bendende korkuyor :( Ne yapmalıyım? Alışır mı acaba çünkü bazıları 1 günde alıştı yazıyor.Alışır mı? Değiştirmek istemiyorum kuşumu ama böyle devam ederse başka çarem yok sanırım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

Yardım edebilecek biri yok mu?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuştan kuşa fark eder, sabır çok önemli..
    Akşam ışıkları kapattıktan sonra parmağa alıp dışarı çıkartın. Sonraışıkları açıp parmağında yumuşak yumuşak konuşun.

3. Minel GÜLER
    Gizli

Fakat panikleyip bir yerlere çarparsa?

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Genelde uçup çarpmıyor dışarı çıkmaya korkan kuşlar.
    Ani hareketlerden kaçınmak gerek.

5. Minel GÜLER
    Gizli

Teşekkür ederim.10 gündür bizde ama pek alıştığı söylenemez.Henüz erken dimi? Yani alışması için daha süresi var mı? Aceleci davranıyorum galiba biraz :eek:

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Elini önce kafes dışından sonra kapağı açıp içerden kuşun yanında dolaştıracaksın. Daha sonra parmağına çıkmasını sağlayabilirsin. Daha sonra kaşıyıp gönlünü hoş edeceksin.
    Forumda birkaç video vardı nasıl alıştırdıklarını gösteren.

7. Minel GÜLER
    Gizli

Teşekkürler hemen bakacağım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

Çok teşekkür ederim :) Hiç bir problem yaşanmadı şu an kuşum mutlulukla uçuşup duruyor,sürekli ötüyor pıtır pıtır geziyor yılbaşı ağacımızdaki süslerle oynuyor :)

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Minel GÜLER
    Gizli

Şimdide içeri girmek istemiyor :) Parmağımada gelmiyor 15 dakika sonra ışığı kapatıp avucuma alsam problem olur mu yoksa hiç girmeye niyeti yok :)

10. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    gözünüz aydın ille alışır bence hemen değiştireceğim filan demeyin sabırlı olun :D

11. Minel GÜLER
    Gizli

ya gerçekten hiç istemiyordum ama böyle videolarda onlarla yemek yiyen üstlerinden ayrılmayan kuşları görünce benimki alışmayacak diye korktum :D çünkü aşırı hayvan delisiyim verdiğim emeğin karşılığını göremeyince üzüldüm ama şu an maşallah iyiyiz :) nasıl içeriye sokacağımı düşünüyorum ama olduğu yerden ayrılacak gibi gözükmüyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:51 --

istemiyordum derken değiştirmek istemiyordum :D yanlış anlaşılma olmasın

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Işığı kapat ta avuçlama, parmağını karnına götür üzerine çıksın, öyle götürüp koy kafesin içine.

13. Minel GÜLER
    Gizli

Teşekkürler :) Baştan istemedi gelmek ama ışıklar kapanınca korktu biraz geldi tekrar karanlıkta uçmaya çalıştı hemen açtım bir yere çarpmasın diye ama kafesin içine koymayı başardım :) şimdi uyukluyor yorulmuş

Sayfayı Paylaş