Karadeniz Pet

kuşumu ne zaman evde uçurabilirim

• Konbuyu başlatan castial cas
  • Başlangıç tarihi
C

castial cas

Guest
2 aylık kuşumu alalı 2 gün oluyor ne zaman evin içinde uçurabilirim

1 hafta yerinde dursun evi gözlemsin size alışsın bulundugu ortama alıssın sonra kapısını acarsanız ama sakın siz zorla çıkarmayın kendi istedigde cıkacaktır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:22 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

1 haftada beklese 1 ayda beklese ilk cıktıgında etrafa carpması kafese geri dönmekte zorlanması doğaldır siz korkutmayın o kendi öğrensin kus dısardayken kapı pencereye dikkat edin kusa carpıp zarar alabilecegi seyleri engellemeye calsıın yeter

Çıkarmadanda eline alıştır kafeste yem yedir. Yoksa çıkınca kaçar

10 gün bekleyin ama bu süre icinde kafesin icinden sevinki size alıssın elinize omzunuza alıstırın

kendine alıştır ama ben ilk aldığımda evde bıraktım kendi kendine yanıma yaklaşıyordu hep yani o beni ilk anda çok sevdi benimki çok uysal bir kuş insanlara cabucak kanı kaynıyor inşallah sizinkide öyle olur :)

Bende başka konu açmadan derdimi burda anlatayım benzer birşey sorucam hem belki konuyu açan arkadaşa da örnek ve bilgi olur.

Bugün benim kuşumun evdeki 14. günü ve siteden bakıyorum 5-10 günlük kuşlar omuzlarda vs duruyor sahiplerinin ama benimki hala çok tedirgin kafesinden salıyorum uçup uçup kafesinin üstüne konuyor. Parmağımı uzatınca geliyor omuzuma koyayım diyorum direk kafesin üstüne gidiyor yine. Parmağımda dursun koltuğa kanepeye götüreyim orda oturayım o da elimde dursun bari diyorum yine gidiyor kafesin üstüne hala epey ürkek ve tetikte en ufak harekette seste direk kafesine gidiyor. Parmaktan da başka biyerde durmuyor insan vücudunda ne omuzda ne başta nedendir acaba bağzı yeni alınan kuşlar bile ilk bir kaç günden geliyor omuza filan en azından koyunca duruyorlar :)

Evde babaannemle yaşıyorum ben akşamları 7-8 gibi evde oluyorum ev biraz sessiz sayılır babannem arada bir seviyor konusuyor tabi ama işinde gücünde daha çok. Ev sessiz sakinmi geliyor ona o yüzdenmi hala hareketlere seslere alışamadı acaba ne yapsam sık sık balkonamı koysam gürültüye sese vs alışsa ?

kafesin yerini değiştirmeyin bir hafta sonra kapısını açık bırakın kendisi gırıp cıkmaya başlar. kesinlikle çıkarmak için veya kafese sokmak için korkutup ürkütmeyin kendi kendine alışır.

Geri