Karadeniz Pet

Kuşumu saldığımda elime gelmiyor ve elimden yem yemiyor ?

• Konbuyu başlatan Şevval MERAL
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şevval MERAL

Guest
Ben yaklaşık 20-25 gün önce 2 çift muhabbet kuşu aldım biri dişi biri erkek ama bazı forumlarda konuşmaları imkansız diyor bu doğru mu parmağıma geliyorlar salıyorum evde geziyorlar felan ama sadece kafeste prmağıma geliyrlar salınca sanki beni hiç tanımıyor gibi parmağımı götürdüğümde kaçıyorlar ve eve saldığımda hep yukarılara konuyorlar hiç uçmuyorlar. onları saldığımda parmağıma gelmeleri için ne yapabilirim ve elimden yem yemiyorlar bunun için ne yapabilirim teşekkürler... :)

İlk olarak eş olan yada 1 den fazla kuşu aynı oda yada evde konuşturamazsınız çünkü kem cinsi varken size ilgi duymaz kendi türüne ilgili olur
kafeste mecburiyetten elinize geliyorlar onları ayrı ayrı eğitip bir araya getirirseniz istediğinizi yaptıra bilirsiniz bunun içinde size güvenlerinin tam olması gerekiyor

Ama onları ayıramıyorum ki bir örnek vereyim kafesin kapısını açtığımda limon çıkıyor maviş çıkamayınca yani ayrılınca çok feci ötüşmeye başlıyorlar en sonunda çıkışı bulup yanına gidiyor ve serbestlerken ayrı yerlerde olduklarında ötüşüp ötüşüp yie birbirlerini buluyor yan yana geliyorlar onları ayırsam çok sorun çıkar mı bana alışmalarını istiyorum bu yüzden ayırabilirim...

Ama onları ayıramıyorum ki bir örnek vereyim kafesin kapısını açtığımda limon çıkıyor maviş çıkamayınca yani ayrılınca çok feci ötüşmeye başlıyorlar en sonunda çıkışı bulup yanına gidiyor ve serbestlerken ayrı yerlerde olduklarında ötüşüp ötüşüp yie birbirlerini buluyor yan yana geliyorlar onları ayırsam çok sorun çıkar mı bana alışmalarını istiyorum bu yüzden ayırabilirim...

konuşturmak ve kendinize alıştırmak istiyorsanız ayırmak zorundasınız başka şansınız yok bu kuşlar için yada

bu çift kuşunuzdan yavru alıp cıkan yavruları yem kırmaya başlayınca ayırıp her istediğinize alıştırabilirsiniz ufak olduğu için size daha çabuk alışır birde konuşturma yeteneği bayanlarda daha iyiymiş bir yerde okumuştum evdeki denemelerimizde de haklı oldukları ortaya cıktı eşim 3 kusuda konuşturdu 8 kelime söylüyordu en son kuş oda akşama yolcu

Geri