Karadeniz Pet

Kuşumu verip yvru kuş alsam günah olur mu

Emre KARAN

Meraklı Üye
Kuşumu Verip Yavru Kuş Alsam Günah Olur mu?

Arkadaşlar kuşum büyüdü eş istiyor eş aldım kaçtı sürekli konuşuyor hiç susmuyor evdekiler bıktı onu verip yavru almayı düşünüyorum günah olur mu dişi alacam

Son düzenleme:
Doğru kişiye sahiplendirirseniz belki sevaba bile girersiniz. Yeni alacak kişi sizden daha iyi de bakabilir. Bence bu şekilde düşünmeyin.
Tebrik ederim sizi bu ince düşünceniz için.

yakınlarda olsan ben yavru verirdim konuşan kuş verilirmi bence bi daha düşün çok yanarsın arkasından farkında olmasan bile evin neşesidir o

Üzerlerine Siyah Örtü At Susarlar Misafirde Akşam Vakitleri Gelir Genelde Uyurlar Bişey Olmaz Yada Başka Odalara Getir

Hiçbir problem olmaz ama bence vermeyin

Böyle bir sebepten kuş verilmez bence de. Yeni almayı düşündüğünüz yavru kuş da bir kaç ay sonra aynı şeyi yapabilir.
[MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION] isimli arkadaşın önerisi gayet mantıklı, üzerini örterek susmasını sağlayabilirsiniz. Hava almasını sağlayacak boşluk bırakmayı unutmayın.
Eğer eşi kaçtıktan sonra daha çok ötmeye başladıysa tekrar arkadaş almayı düşünebilirsiniz.
Başka seçenekler de bulunabilir. Konuşan kuş böyle basit sebepten verilmez. Çözümü var. İstanbul'da konuşan kuşların 400-500 TL'ye satıldığını gördüm. Şahsen ben paha biçemem.
Günah mı değil mi o konuda Alo 190 Diyanet Fetva hattını öneririm..:D:D:D

Böyle bir sebepten kuş verilmez bence de. Yeni almayı düşündüğünüz yavru kuş da bir kaç ay sonra aynı şeyi yapabilir.
[MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION] isimli arkadaşın önerisi gayet mantıklı, üzerini örterek susmasını sağlayabilirsiniz. Hava almasını sağlayacak boşluk bırakmayı unutmayın.
Eğer eşi kaçtıktan sonra daha çok ötmeye başladıysa tekrar arkadaş almayı düşünebilirsiniz.
Başka seçenekler de bulunabilir. Konuşan kuş böyle basit sebepten verilmez. Çözümü var. İstanbul'da konuşan kuşların 400-500 TL'ye satıldığını gördüm. Şahsen ben paha biçemem.
Günah mı değil mi o konuda Alo 190 Diyanet Fetva hattını öneririm..:D:D:D

Fetva hattı da kapandı :)

Ben canlıların böyle deneme tahtasına döndürülmesine karşıyım. Karşınızdaki canlı, sahibi tarafından bırakıldığını anlamayacak kadar aptal değil. Onun da duyguları var. Gittiği yerde sanma ki el bebek gül bebek bakılacak. Sanki aldığın kuş hiç ötmeyecek.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben canlıların böyle deneme tahtasına döndürülmesine karşıyım. Karşınızdaki canlı, sahibi tarafından bırakıldığını anlamayacak kadar aptal değil. Onun da duyguları var. Gittiği yerde sanma ki el bebek gül bebek bakılacak. Sanki aldığın kuş hiç ötmeyecek.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabii kide büyütülmeyecek ama verdiğim kuş yeri gerçekten çok seviyor kuşları zaten ondan almıştım kuşu. Hemen tanıdı kuşu 2 sene sonra bile olsa tanıdı adam. O yüzden içim rahat.

günah tabiki de. ben geçen sene öyle birşey yaptım kuşu değiştirdim 2 gün sonra evdeki misafirler tarafından sevilirken dışarı kaçmış. haberi alıp eve döndüğümde odamın önünde ki ağaçta olduğunu gördüm ama 50 kişi birleşip yakalayamadık. ALLAH büyük böyle yapar işte hiç bir işimde rast gitmedi. hak ettim bedelini ahirette de vericem

Geri